Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 6 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 10-12 February 2005
 
Preliminaries 1000 meter Ladies
  12 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 24 skaters)
 Race 106, Group 1     (1 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Yvonne KUNZE  GER1:37.750Q
2.21 Veronika WINDISCH  AUT1:37.948Q
3.323 Céline LECOMPERE  FRA1:38.023 
4.457 Elizaveta IVLJEVA  RUS1:38.050
 Race 107, Group 1     (2 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 WANG Meng  CHN1:39.162Q
2.241 Evita KRIEVANE  LAT1:39.665Q
3.355 Katalin KRISTO  ROU1:40.556 
4.459 Natalia DMITRIEVA  RUS1:43.356
 Race 108, Group 1     (3 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Marta CAPURSO  ITA1:39.651Q
2.238 Yuko KOYA  JPN1:40.142Q
3.320 Zuzana SVITILOVA  CZE1:40.230 
4.48 Iana TZVETKOVA  BUL1:43.606
 Race 109, Group 1     (4 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 JIN Sun-Yu  KOR1:46.696Q
2.248 Chloe-Rose MCLEOD-WYLIE  NZL1:48.504Q
3.321 Stephanie BOUVIER  FRA2:22.351ADV
419 Katerina NOVOTNA  CZEP
 Race 110, Group 1     (5 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Amanda OVERLAND  CAN1:45.158Q
2.237 Chikage TANAKA  JPN1:45.445Q
3.330 Krisztina BIRO  HUN1:46.856 
4.442 DUUREN Natsagnyam  MGL1:55.435
 Race 111, Group 1     (6 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.115 YANG (A) Yang  CHN1:37.896Q
2.212 Anouk LEBLANC-BOUCHER  CAN1:38.050Q
3.326 Christin PRIEBST  GER1:38.859 
4.458 Valeriya POTEMKINA  RUS2:02.802
 Race 112, Group 1     (7 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 CHOI Eun-Kyung  KOR1:43.694Q
2.233 Katia ZINI  ITA1:43.950Q
3.345 Melanie DE LANGE  NED1:44.350 
4.463 Anja KOLAR  SLO1:47.132
 Race 113, Group 1     (8 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 YEO Soo-Yeon  KOR1:41.014Q
2.210 Alanna KRAUS  CAN1:41.130Q
3.324 Myrtille GOLLIN  FRA1:41.273 
4.444 Maureen DE LANGE  NED1:41.422
 Race 114, Group 1     (9 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Allison BAVER  USA1:40.880Q
2.229 HUSZÁR Erika  HUN1:40.991Q
3.349 Kristina VUTEVA  NZL1:43.597 
4.460 Renata KARABOVA  SVK1:44.532
 Race 115, Group 1     (10 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 Hyo-Jung KIM  USA1:36.452Q
2.239 Atsuko TAKATA  JPN1:36.669Q
3.361 Tatiana ZIMOVÁ  SVK1:37.792 
4.45 Marina GEORGIEVA NIKOLOVA  BUL1:39.778
 Race 116, Group 1     (11 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Evgenia RADANOVA  BUL1:38.049Q
2.234 Mara ZINI  ITA1:38.188Q
3.367 Kristen BIONDO  USA1:38.842 
43 Julia ELSAKOVA  BLRP
 Race 117, Group 1     (12 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 Wei WANG  CHN1:45.405Q
2.227 Aika KLEIN  GER1:45.542Q
3.347 Annita VAN DOORN  NED1:47.271 
4.462 Polona PEUNIK  SLO1:48.680


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Engo
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Web-TV
Sebra Sports