Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 6 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 10-12 February 2005
 
Heats 1500 meter Ladies
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 18 skaters)
 Race 13, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 CHOI Eun-Kyung  KOR2:33.573Q
2.227 Aika KLEIN  GER2:34.114Q
3.334 Mara ZINI  ITA2:34.392 
4.443 Liesbeth MAU ASAM  NED2:34.398
5.539 Atsuko TAKATA  JPN2:35.725
6.661 Tatiana ZIMOVÁ  SVK2:45.524
 Race 14, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Evgenia RADANOVA  BUL2:31.897Q
2.215 YANG (A) Yang  CHN2:32.490Q
3.338 Yuko KOYA  JPN2:33.124 
4.412 Anouk LEBLANC-BOUCHER  CAN2:33.868
5.559 Natalia DMITRIEVA  RUS2:39.412
6.663 Anja KOLAR  SLO2:48.846
 Race 15, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 Wei WANG  CHN2:40.013Q
2.224 Myrtille GOLLIN  FRA2:40.242Q
3.367 Kristen BIONDO  USA2:40.704 
4.440 Satomi SAKAI  JPN2:40.716
5.55 Marina GEORGIEVA NIKOLOVA  BUL2:40.862
6.662 Polona PEUNIK  SLO2:44.125
 Race 16, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Allison BAVER  USA2:36.722Q
2.233 Katia ZINI  ITA2:37.335Q
3.322 Min-Kyung CHOI  FRA2:37.343 
4.420 Zuzana SVITILOVA  CZE2:39.540
5.548 Chloe-Rose MCLEOD-WYLIE  NZL2:43.317
6.67 Milena POPOVSKA  BUL2:45.194
 Race 17, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 YEO Soo-Yeon  KOR2:30.681Q
2.269 Hyo-Jung KIM  USA2:30.736Q
3.319 Katerina NOVOTNA  CZE2:30.886q
4.421 Stephanie BOUVIER  FRA2:31.161
5.511 Chantale SEVIGNY  CAN2:33.068
6.660 Renata KARABOVA  SVK2:47.048
 Race 18, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 WANG Meng  CHN2:38.842Q
2.229 HUSZÁR Erika  HUN2:39.805Q
3.328 Tina GRASSOW  GER2:39.843 
4.455 Katalin KRISTO  ROU2:55.894
5.557 Elizaveta IVLJEVA  RUS3:02.964
641 Evita KRIEVANE  LATP
 Race 19, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 JIN Sun-Yu  KOR2:30.300Q
2.232 Marta CAPURSO  ITA2:31.426Q
3.33 Julia ELSAKOVA  BLR2:32.377q
4.447 Annita VAN DOORN  NED2:32.701
5.530 Krisztina BIRO  HUN2:45.856
642 DUUREN Natsagnyam  MGLDNF
 Race 20, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Yvonne KUNZE  GER2:35.043Q
2.29 Amanda OVERLAND  CAN2:35.147Q
3.31 Veronika WINDISCH  AUT2:38.191 
4.449 Kristina VUTEVA  NZL2:47.045
5.545 Melanie DE LANGE  NED3:17.498
658 Valeriya POTEMKINA  RUSP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Engo
Web-TV
Impakt Sport
Kilimanjaro
Sebra Sports
Skate-Tec