Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
WORLD CHAMPIONSHIPS - Milano, Italy - 9-11 March 2007
 
Preliminaries 1000 meter Ladies
  10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 28 skaters)
 Race 90, Group 1     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.133 JUNG Eun-Ju  KOR1:35.465Q
2.235 Katalin KRISTO  ROU1:37.211Q
3.38 Maaike VOS  NED1:37.348q
4.410 Vera ANTANENKA  BLR1:37.729
5.527 Patrycja MALISZEWSKA  POL1:38.545
 Race 91, Group 1     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.123 Allison BAVER  USA1:35.921Q
2.240 Anne MALTAIS  CAN1:36.357Q
3.341 Veronika WINDISCH  AUT1:36.574ADV
44 Christin PRIEBST  GERP
 Race 92, Group 1     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.117 BYUN Chun-Sa  KOR1:36.606Q
2.236 Evita KRIEVANE  LAT1:37.487Q
3.315 Elise CHRISTIE  GBR1:38.841ADV
426 HUSZÁR Erika  HUNP
 Race 93, Group 1     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Amanda OVERLAND  CAN1:36.630Q
2.213 Katia ZINI  ITA1:36.726Q
3.318 Ekatarina BELOVA  RUS1:37.143q
4.49 Elena KAPLAN  ISR1:38.606
 Race 94, Group 1     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 JIN Sun-Yu  KOR1:36.212Q
2.224 Yuka KAMINO  JPN1:36.700Q
3.331 Annita VAN DOORN  NED1:37.393q
4.45 Yelena SKACHKOVA  KAZ1:39.154
5.516 Viktoria DERGACA  LAT1:39.257
 Race 95, Group 1     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.122 ZHOU Yang  CHN1:40.172Q
2.244 Evgenia RADANOVA  BUL1:40.253Q
3.319 Ranya EZZI  SWE1:41.893 
4.437 Emily ROSEMOND  AUS1:45.602
 Race 96, Group 1     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 FU Tian Yu  CHN1:35.706Q
2.21 Stephanie BOUVIER  FRA1:36.090Q
3.334 HEIDUM Bernadett  HUN1:36.494q
4.445 Valeriya POTEMKINA  RUS1:36.571
 Race 97, Group 1     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 Kalyna ROBERGE  CAN1:33.986Q
2.225 Katerina NOVOTNA  CZE1:34.117Q
3.37 Kimberly DERRICK  USA1:34.217q
4.442 Inna SIMONOVA  KAZ1:38.929
5.532 Kristina PAPP  SRB2:00.079
 Race 98, Group 1     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Arianna FONTANA  ITA1:37.119Q
2.214 Marina GEORGIEVA NIKOLOVA  BUL1:37.375Q
3.33 Sarah LINDSAY  GBR1:38.113q
4.430 Biba SAKURAI  JPN1:38.594
5.521 Kinga KOVACS I  ROU1:38.966
 Race 99, Group 1     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 ZHU Mi Lei  CHN1:35.928Q
2.229 Marta CAPURSO  ITA1:36.126Q
3.320 Julia RIEDEL  GER1:36.607q
4.42 Paula BZURA  POL1:39.747


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Skate-Tec
Bioracer
Engo
Web-TV