Events
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 1 (BA-LM-1)-EUROPA CUP - Dresden, Germany - 24-26 October 2014
 
Final 1000 meter Men Junior B
 Race 291, Group 9     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.271 Mika WIELSCH  MERC1:41.892
2.3129 Lucas BREMMER  SVU1:42.337
3.42 Luca FRANCATO  AEV1:46.007
4.167 Thomas HOOGENDOORN  IJVZ1:47.472
 Race 292, Group 8     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.370 Ivan RADEVIC  MERC1:36.906
2.172 Raphael FRIEDERICH  MERC1:38.890
3.218 David DANNEEL  BSC1:39.507
 Race 293, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.266 Rick DE GROOT  IJVZ1:42.718
2.144 Marec ZILLER  EVD1:42.778
3.4128 Jos VAN DER NOLL  SVU1:42.926
4.3112 Augusto DUZIONI  SES1:43.601
 Race 294, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 Jacob PORTER  NIRC1:43.745
2.3109 Nils VAN DER VEGT  SCT1:43.767
3.274 Ethan TREACY  MIRC1:43.841
4.4123 Bob KISS  STKG1:45.527
 Race 295, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.129 Moritz KREUSELER  ETR1:34.157
2.260 Kay HUISMAN  HVHW1:35.990
3.4127 Hessel KOOT  SVU1:36.020
4.3106 Sam AAGTEN  SCT1:36.219
 Race 296, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1110 Erik VAN DER TOL  SCT1:47.386
2.230 Adrian LÜDTKE  ETR1:52.130
3107 Jelmer KOOISTRA  SCTP
 Race 297, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 Jasper BRUNSMANN  TRL1:45.295
2.3146 Friso EMONS  STB1:45.385
3.4133 Clément FLORAC  USF1:45.557
4.2108 Sipke CASTELEIN  SCT2:04.185
 Race 298, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3116 Jacob JANSSON  SKS1:33.2935
2.4101 Jan Douwe JANSEN  SCT1:34.0723
3.165 David TEN CATE  IJVZ1:34.3062
4.2111 Surendra VILLA  SES1:35.9201
 Race 299, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.35 Stijn DESMET  IRTA1:36.66734
2.177 Tjerk DE BOER  TRL1:36.70321
3.494 Alessio LORENZI  PCL1:36.90813
4.253 Jack BURROWS  NIRC1:37.0448


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Sebra Sports
Bioracer
Web-TV
Eraton
Impakt Sport
Engo
Kilimanjaro