Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
HUNGARIAN OPEN + 12TH TISZA CUP - Szeged, Hungary - 24-25 January 2015
Overall Classification Junior F Girls
Rank
Name
Affil
1.
SZIGETI Dora
SPSC
2.
Michaela POPLOVA
POW
3.
Nora BARTA
ISCS
4.
Ankyalka BARABAS
ISCS
5.
Eszter GIDRO
ISCS
6.
Malwina GRUDYSZ
ORL
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
333 meter
Overall Classification Junior F Boys
Rank
Name
Affil
1.
Maxim MAXIMOV
BUL
2.
Ivan DONCHEV
BUL
3.
Dusan SEVEC
PRE
4.
Tibor KOMERICKI
SLO
5.
LISZLI Gabor
SZKE
6.
CZANK-VARGA Benjamin
TKKSE
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
333 meter
Overall Classification Junior E Girls
Rank
Name
Affil
1.
Katalin ALBERT
ISCS
2.
OZSVATH Lili
SZKE
3.
Vanesa TRUSOVA
PRE
4.
DOBRAN Flora
SPSC
5.
SOMODI Maja Dora
SZKE
6.
Mia DOSKOVIC
SRB
Overall Classification
777 meter
|
333 meter
|
500 meter
Overall Classification Junior E Boys
Rank
Name
Affil
1.
Sebastian VOLMER
ISCS
2.
Stefan-Alexander KUMURDJIEV
BUL
3.
Matej POPL
POW
4.
SZILAGYI Abel
TKKSE
5.
Alexander CHOBANOV
BUL
6.
SZARVASI Peter
SPSC
Overall Classification
777 meter
|
333 meter
|
500 meter
Overall Classification Junior D Girls
Rank
Name
Affil
1.
Petra RUSNAKOVA
STEZ
2.
DOBRAN Fanni
SPSC
3.
Lucia FILIPOVA
STEZ
4.
VARGA Regina Eszter
SPSC
5.
Ema ZELINSKA
PRE
6.
TOTH Zsofia
SPSC
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
Overall Classification Junior D Boys
Rank
Name
Affil
1.
BONTOVICS Balazs
SPSC
2.
SZIGETI Adam
SPSC
3.
JASZAPATI Peter
SZKE
4.
ZSIGO Mate
JSE
5.
KMETYKO Peter
TKKSE
6.
NOGRADI Bence
TKKSE
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
Overall Classification Junior C Girls
Rank
Name
Affil
1.
SZILICZEI-NEMET Rebeka
JSE
2.
MATYOK Adrienn
PKSE
3.
Tereza PFEIFEROVA
POW
4.
TURI Anna
JSE
5.
Sandra TRUSOVA
PRE
6.
Klarisa SLUGA
SLO
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Junior C Boys
Rank
Name
Affil
1.
NEMES Krisztian
SPSC
2.
REVESZ Gergo
SZKE
3.
VAJDA Balazs
SPSC
4.
SIRALY Farkas
SPSC
5.
SZEMMARI Laszlo
SZKE
6.
SOMODI Mate
SZKE
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Junior A Ladies
Rank
Name
Affil
1.
BORNEMISSZA Zsuzsanna
PKSE
2.
CSEH Liliana
JSE
3.
Katarina JANKOVIC
SRB
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Junior A Men
Rank
Name
Affil
1.
FARKAS Tamas
SZKE
2.
KATONA Peter
PKSE
3.
HORVATH Adam
PKSE
4.
VELLA Marci
SPSC
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters