Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
WORLD CUP - Erzurum, Turkey - 13-15 February 2015
 
Preliminaries 1000 m (2) Men
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 20 skaters)
 Race 41     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 Victor AN  RUS1:27.241Q
2.150 Denis NIKISHA  KAZ1:27.414Q
3.144 Takayuki MURATAKE  JPN1:27.613q
4.142 Davide VISCARDI  ITA1:27.676
5.134 OLAH Bence  HUN1:28.437
 Race 42     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 LEE Jung-Su  KOR1:27.543Q
2.107 Patrick DUFFY  CAN1:27.645Q
3.119 Vincent JEANNE  FRA1:28.881 
4.103 Gert-Jan GOEMINNE  BEL1:31.482
5.175 Inan EREN  TUR1:49.379
 Race 43     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Sjinkie KNEGT  NED1:27.715Q
2.116 ZHANG Hongchao  CHN1:27.886Q
3.131 Christoph SCHUBERT  GER1:28.896 
4.126 Paul STANLEY  GBR1:29.906
5.151 Yevgeniy REBIK  KAZ1:31.421
 Race 44     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 LEE Hanbin  KOR1:27.399Q
2.120 S├ębastien LEPAPE  FRA1:27.430Q
3.171 Daniil EIBOG  RUS1:27.564q
4.102 Stijn DESMET  BEL1:28.217
112 HAN Tianyu  CHNP
 Race 45     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Ruslan ZAKHAROV  RUS1:26.588Q
2.146 Satoshi SAKASHITA  JPN1:27.767Q
3.138 Yuri CONFORTOLA  ITA1:27.877q
4.122 Josh CHEETHAM  GBR1:30.318
 Race 46     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.160 SIN Da Woon  KOR1:26.423Q
2.162 Daan BREEUWSMA  NED1:26.652Q
3.143 Kota KIKUCHI  JPN1:27.950q
4.152 Kuandyk SULEYMENOV  KAZ1:28.790
5.135 Akash ARADHYA  IND1:48.253
 Race 47     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 CHEN Dequan  CHN1:26.970Q
2.161 Roberto PUKITIS  LAT1:27.065Q
3.164 Koen HAKKENBERG  NED1:28.304ADV
121 Thibaut MELINE  FRAP
 Race 48     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Jack WHELBOURNE  GBR1:32.385Q
2.106 Guillaume BASTILLE  CAN1:32.536Q
3.140 Massimo GURINI  ITA1:33.170 
4.176 Menderes EREN  TUR1:34.498


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Impakt Sport
Web-TV
Sebra Sports
Engo
Skate-Tec
Bioracer