Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
TROPHEE ALBERTO NICOLODI - Trento, Italy - 14-15 February 2015
Overall Classification Junior B Men
Rank
Name
Affil
1.
Lorenzo MORRONE
VFT
2.
Luca LÖFFLER
ECO
3.
Michele CECON
SCP
4.
Marco GONIN
PIT
5.
Marec ZILLER
EVD
6.
Francesco OCHNER
CPP
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
1500 m SF
Overall Classification Junior B Ladies
Rank
Name
Affil
1.
Samra SELIMBEGOVIC
BIH
2.
Emily GLIEN
EVD
3.
Lotte TAUBERT
ECO
4.
Franziska SCHÖNIG
ECK
5.
Constanze KLUIVERS
IJVZ
6.
Melissa MANFÈ
PCSG
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
1500 m SF
Overall Classification Junior C Boys
Rank
Name
Affil
1.
Damiano ALBERTI
BOR
2.
Alberto RAVA
ITA
3.
Paolo FERRARIS
AEV
4.
Rafael HEREDIA-BARBA
ESP
5.
Stéphane BARBERA PERALEDA
ESP
6.
Alex NIETO-GUARASA
ESP
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
1500 m SF
Overall Classification Junior C Girls
Rank
Name
Affil
1.
Gloria IORIATTI
CPP
2.
Gloria CONFORTOLA
BOR
3.
Federica APOLLONI
VFT
4.
Valentina BONATI
SCP
5.
Camilla BARON
SCP
6.
Gaia EKPO-OTU
VFT
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
1500 m SF
Overall Classification Junior D Boys
Rank
Name
Affil
1.
Johann KAISER
ECK
2.
Thomas NADALINI
CPP
3.
Nicolò PERETTI
ITT
4.
Nil LLOP-IZQUIERDO
ESP
5.
Davide OSS CHEMPER
CPP
6.
Saimon ECCHER
PER
Overall Classification
777 meter
|
500 meter
|
1000 m SF
Overall Classification Junior D Girls
Rank
Name
Affil
1.
Elisa CONFORTOLA
BOR
2.
Viola DE PIAZZA
BOR
3.
Giorgia BRESCIANI
BOR
4.
Ilenia BRADANINI
BOR
5.
Anna SPECHENHAUSER
BOR
6.
Katia FILIPPI
CPP
Overall Classification
777 meter
|
500 meter
|
1000 m SF
Overall Classification Junior E Boys
Rank
Name
Affil
1.
Maurizio TUNNO
ITT
2.
Gabriel VOLET
OGCA
3.
Alberto Maria SALINO
ITT
4.
Federico IORIATTI
CPP
5.
Giacomo PEDRINI
BOR
6.
Francesco TUNNO
ITT
Overall Classification
500 meter
|
333 meter
|
777 m SF
Overall Classification Junior E Girls
Rank
Name
Affil
1.
Martina PERETTI
ITT
2.
Sofia BARON
SCP
3.
Elena CONFORTOLA
BOR
4.
Morena VIGLIANISI
VFT
5.
Serena PERGHER
PER
6.
Viola SIMONINI
BOR
Overall Classification
500 meter
|
333 meter
|
777 m SF
Overall Classification Junior F Boys
Rank
Name
Affil
1.
Daniele ZAMPEDRI
PER
2.
Davide FAIFER
BOR
3.
Daniele COLA
BOR
4.
Gabriel MATURI PADOVANI
SGP
5.
Marco DEGLI UOMINI
SCP
6.
Nicola GHESLA
SGT
Overall Classification
444 meter
|
333 meter
|
555 m SF
Overall Classification Junior F Girls
Rank
Name
Affil
1.
Marianna POZZI
BOR
2.
Margherita BETTI
VGP
3.
Camilla FABBRO
SGT
4.
Giulia BONAPACE
SGP
Overall Classification
444 meter
|
333 meter
|
555 m SF
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters