Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
WORLD JUNIOR CHAMPIONSHIPS - Osaka, Japan - 27 February-1 March 2015
Heats 1000 m Ladies
10 Races (the best skater of each race qualifies for the Ranking Races - Heats, total 20 skaters)
Race 86 (1 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
37
KIM Jiyoo
KOR
1:40.135
Q
2.
22
JASZAPATI Petra
HUN
1:40.168
Q
3.
14
Valentina ASCIC
CRO
1:42.137
4.
29
Ami HIRAI
JPN
1:56.915
ADV
5.
11
XU Aili
CHN
1:58.919
Race 87 (2 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
8
Audrey PHANEUF
CAN
1:37.142
Q
2.
49
Emina MALAGICH
RUS
1:37.209
Q
3.
36
Olga TIKHONOVA
KAZ
1:37.518
4.
26
Nicole BOTTER GOMEZ
ITA
1:38.570
5.
2
Melanie BRANTNER
AUT
1:46.703
Race 88 (3 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
10
SUN Yingying
CHN
1:39.750
Q
2.
28
Arianna SIGHEL
ITA
1:39.798
Q
3.
21
BACSKAI Sara Luca
HUN
1:40.388
4.
46
Natalia MALISZEWSKA
POL
1:40.588
Race 89 (4 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
40
SON Hakyung
KOR
1:43.501
Q
2.
42
Roza KOOYSTRA
NED
1:45.099
Q
3.
15
Katarina BURIC
CRO
1:47.859
4.
48
Magdalena WARAKOMSKA
POL
2:08.856
ADV
53
Alica PORUBSKA
SVK
P
Race 90 (5 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
59
April SHIN
USA
1:41.340
Q
2.
50
Maria OBORINA
RUS
1:41.393
Q
3.
3
Samra SELIMBEGOVIC
BIH
1:47.118
4.
32
Miwako YAMAURA
JPN
1:56.506
5.
45
Oliwia GAWLICA
POL
-
Race 91 (6 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
38
KONG Sangjeong
KOR
1:40.660
Q
2.
31
Sumire KIKUCHI
JPN
1:41.019
Q
3.
34
Anastasya KRESTOVA
KAZ
1:42.135
4.
16
Milada DOSLA
CZE
1:43.706
5.
4
Marina LUKANOVA
BUL
1:45.510
Race 92 (7 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
12
ZANG Yize
CHN
1:37.670
Q
2.
43
Suzanne SCHULTING
NED
1:37.778
Q
3.
58
Jacqueline CHEN
USA
1:38.466
4.
18
Michaela HRUZOVA
CZE
1:39.363
Race 93 (8 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
Deanna LOCKETT
AUS
1:40.673
Q
2.
9
Rosalie TREMBLAY
CAN
1:40.785
Q
3.
56
Alexis BURKHOLDER
USA
1:41.766
4.
17
Michaela KUNCIROVA
CZE
1:42.175
5.
54
Yu-Tzu LIN
TPE
1:45.929
Race 94 (9 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
Geneve BELANGER
CAN
1:37.356
Q
2.
5
Katrin MANOILOVA
BUL
1:37.475
Q
3.
24
SZILICZEI-NEMET Rebeka
HUN
1:39.228
4.
55
Mariia-Mahdalyna UZAKOVA
UKR
1:41.783
5.
41
Ashley Sook Hui CHIN
MAS
1:53.147
Race 95 (10 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
20
Anna SEIDEL
GER
1:39.578
Q
2.
52
Ekaterina STRELKOVA
RUS
1:39.601
Q
3.
27
Gloria MALFATTI
ITA
1:41.370
4.
35
Anita NAGAY
KAZ
1:43.774
5.
44
Courtney COBURN
NZL
1:46.621
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters