Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 5 - Bialystok, Poland - 17-18 January 2015
Overall Classification Junior E Girls
Rank
Name
Affil
1.
Magdalena ZYCH
UKSJB
2.
Varvara MITROFANOVA
KAL
3.
Kristina ZOTYCH
KAL
4.
Marta ROUGIER
STOCZ
5.
Zhanneta ROSHCHEKTAEVA
KAL
6.
Katarzyna REINDL
ORZEL
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
500 m A
Overall Classification Junior E Boys
Rank
Name
Affil
1.
Danielius CECH
LTU
2.
Michal NIEWINSKI
UKSJB
3.
Ilia TOLPYGO
KAL
4.
Andrzej RADZIEJOWSKI
AZSO
5.
Vitalij KARPOV
KAL
6.
Adam MUCHLADO
STOCZ
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
500 m A
Overall Classification Junior D Girls
Rank
Name
Affil
1.
Wiktoria ZAK
UKSSB
2.
Joanna KONDRAK
UKSSB
3.
Marcelina KOWALEWSKA
UKSSB
4.
Wiktoria DOBRENKO
WMKS
5.
Gabriela ZAJKOWSKA
UKSSB
6.
Julia LISOWSKA
UKSSB
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
Overall Classification Junior D Boys
Rank
Name
Affil
1.
Jakub ZAKRZEWSKI
UKSJB
2.
Kamil LOSZYN
UKSJB
3.
Dzhonatan ROSHCHEKTAEV
KAL
4.
Mateusz MIKOLAJUK
UKSSB
5.
Jakub BIELECKI
UKSJB
6.
Jakub WASILEWSKI
UKSJB
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
Overall Classification Junior C Girls
Rank
Name
Affil
1.
Wiktoria TKACZUK
AZSO
2.
Kamila STORMOWSKA
ORZEL
3.
Magdalena WILGA
AZSO
4.
Magdalena WITULSKA
JUV
5.
Kamila STANKIEWICZ
ORZEL
6.
Julia ROGACEWICZ
STOCZ
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Junior C Boys
Rank
Name
Affil
1.
Krzysztof DRUMSKI
JUV
2.
Jan FRANASZCZUK
STOCZ
3.
Krystian GISZKA
ORZEL
4.
Tomasz BORYS
JUV
5.
Salvijus RAMANAUSKAS
LTU
6.
Jan BOGDANOWICZ
UKSJB
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Ladies
Rank
Name
Affil
1.
Magdalena WARAKOMSKA
JUV
2.
Marta WÓJCIK
AZSO
3.
Nikola MAZUR
JUV
4.
Oliwia GAWLICA
AZSO
5.
Monika GRZADKOWSKA
STOCZ
6.
Patrycja MARKIEWICZ
JUV
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Men
Rank
Name
Affil
1.
Szymon WILCZYK
JUV
2.
Bartosz KONOPKO
JUV
3.
Wojciech KAMIENSKI
JUV
4.
Wojciech KRASNICKI
JUV
5.
Rafal ANIKIEJ
JUV
6.
Rafal GRYCNER
STOCZ
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters