Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
INTERNATIONAL CLOSING GAMES - Turnhout, Belgium - 18 April 2009
Heats 500 meter Boys Junior D
Race 16, Group 1 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
110
Jens ALMEY
YES
54.025
2.
3
6
Léo DEMOLINIS
ASMV
58.615
3.
2
66
Tijmen SCHOEN
SVU
59.921
4.
1
98
Wouter ANDRIESSE
TNT
1:01.576
Race 17, Group 1 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
104
Siebren TIEMERSMA
TRL
59.516
2.
2
1
Sol VINKEN
ASCJE
1:00.960
3.
1
37
Joost VAN DIJK
IJA
1:04.517
Race 18, Group 1 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
27
Dennis KRUYSWIJK
HVHW
52.665
2.
2
55
Mikkel K. ØRITSLAND
ODS
56.301
3.
3
2
Boris HUBERT
ASCJE
1:03.509
4.
5
80
Wouter SCHOONBROOD
YDS
1:04.017
5.
1
105
Jesse JONKHOF
TRL
1:06.946
Race 19, Group 1 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
El Ghazi EL ALAMI
SVU
52.677
2.
5
29
Cas FRANKE
HVHW
58.699
3.
3
56
Niels FAURSKOV ANDERSEN
ODS
1:03.625
4.
4
15
Jeff BORDEL
CSC
1:07.403
2
58
Bram DE JONG
SCT
DNS
Race 20, Group 1 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
28
Peter Frank VAN DER REE
HVHW
54.177
2.
4
111
Kyle AERENS
YES
54.549
3.
3
97
Marijn DE LAAT
TNT
1:02.087
2
36
Jaap VAN BEEK
IJA
DNS
Final 500 meter Boys Junior D
Race 59, Group 1 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
58
Bram DE JONG
SCT
58.800
5
2.
5
36
Jaap VAN BEEK
IJA
1:02.430
3
3.
1
37
Joost VAN DIJK
IJA
1:03.840
2
4.
2
105
Jesse JONKHOF
TRL
1:05.800
1
5.
3
15
Jeff BORDEL
CSC
1:06.380
1
Race 60, Group 1 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
97
Marijn DE LAAT
TNT
1:01.255
15
2.
2
2
Boris HUBERT
ASCJE
1:02.389
13
3.
4
80
Wouter SCHOONBROOD
YDS
1:02.497
12
4.
3
56
Niels FAURSKOV ANDERSEN
ODS
1:04.220
11
Race 61, Group 1 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
104
Siebren TIEMERSMA
TRL
58.904
25
2.
3
1
Sol VINKEN
ASCJE
1:01.761
23
3.
2
66
Tijmen SCHOEN
SVU
1:01.973
22
4.
4
98
Wouter ANDRIESSE
TNT
1:03.095
21
Race 62, Group 1 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
111
Kyle AERENS
YES
54.255
35
2.
2
55
Mikkel K. ØRITSLAND
ODS
56.237
33
3.
3
6
Léo DEMOLINIS
ASMV
56.479
32
4.
4
29
Cas FRANKE
HVHW
56.752
31
Race 63, Group 1 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
27
Dennis KRUYSWIJK
HVHW
51.303
45
2.
3
110
Jens ALMEY
YES
52.410
43
3.
4
28
Peter Frank VAN DER REE
HVHW
52.648
42
4.
2
64
El Ghazi EL ALAMI
SVU
53.270
40
Distance Classification 500 meter Boys Junior D
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
27
Dennis KRUYSWIJK
HVHW
1
45
1-0-0-1
51.303
2.
110
Jens ALMEY
YES
2
43
2-0-0-1
52.410
3.
28
Peter Frank VAN DER REE
HVHW
3
42
3-0-0-1
52.648
4.
64
El Ghazi EL ALAMI
SVU
4
40
4-0-0-1
52.677
5.
111
Kyle AERENS
YES
1
35
1-0-0-2
54.255
6.
55
Mikkel K. ØRITSLAND
ODS
2
33
2-0-0-2
56.237
7.
6
Léo DEMOLINIS
ASMV
3
32
3-0-0-2
56.479
8.
29
Cas FRANKE
HVHW
4
31
4-0-0-2
56.752
9.
104
Siebren TIEMERSMA
TRL
1
25
1-0-0-1
58.904
10.
1
Sol VINKEN
ASCJE
2
23
2-0-0-2
1:00.960
11.
66
Tijmen SCHOEN
SVU
3
22
3-0-0-3
59.921
12.
98
Wouter ANDRIESSE
TNT
4
21
4-0-0-4
1:01.576
13.
97
Marijn DE LAAT
TNT
1
15
1-0-0-3
1:01.255
14.
2
Boris HUBERT
ASCJE
2
13
2-0-0-3
1:02.389
15.
80
Wouter SCHOONBROOD
YDS
3
12
3-0-0-4
1:02.497
16.
56
Niels FAURSKOV ANDERSEN
ODS
4
11
4-0-0-3
1:03.625
17.
58
Bram DE JONG
SCT
1
5
1-0-0-0
58.800
18.
36
Jaap VAN BEEK
IJA
2
3
2-0-0-0
1:02.430
19.
37
Joost VAN DIJK
IJA
3
2
3-0-0-3
1:03.840
20.
105
Jesse JONKHOF
TRL
4
1
4-0-0-5
1:05.800
21.
15
Jeff BORDEL
CSC
5
1
5-0-0-4
1:06.380
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters