Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL CHAMPIONSHIPS POLAND - Elblag, Poland - 6-8 March 2015
Preliminaries 1000 meter Men
10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 24 skaters)
Race 59, Group 1 (1 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
31
Krzysztof DRUMSKI
JUV
1:39.705
Q
2.
2
29
Jakub BOROWSKI
JUV
1:40.209
Q
3.
3
66
Benjamin RUMAK
ORZEL
1:40.433
q
4.
4
11
Patryk OLENDER
AZSO
1:41.324
Race 60, Group 1 (2 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
35
Bartosz KONOPKO
JUV
1:40.936
Q
2.
2
39
Jakub MALISZEWSKI
JUV
1:41.414
Q
3.
3
44
Dawid RZEMIENIECKI
JUV
1:41.891
4.
4
59
Jakub BAKALARZ
ORZEL
1:46.791
Race 61, Group 1 (3 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
72
Rafal GRYCNER
STOCZ
1:49.248
Q
2.
2
32
Grzegorz GAWRYLUK
JUV
1:49.397
Q
3.
3
41
Kornel MIKUCKI
JUV
1:50.497
4.
4
52
Kacper LOSIAK
MOSIR
1:58.305
Race 62, Group 1 (4 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
86
Jakub MOROZ
WMKS
1:37.581
Q
2.
2
61
Adrian JASINSKI
ORZEL
1:39.712
Q
3.
3
46
Krystian WERPACHOWSKI
JUV
1:46.676
4
38
Lukasz KUCZYNSKI
JUV
P
Race 63, Group 1 (5 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
47
Szymon WILCZYK
JUV
1:42.359
Q
2.
2
26
Pawel ADAMSKI
JUV
1:42.644
Q
3.
3
71
Jan FRANASZCZUK
STOCZ
1:43.427
4.
4
63
Dawid KOWALSKI
ORZEL
1:56.360
Race 64, Group 1 (6 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
43
Karol NIESCIER
JUV
1:36.648
Q
2.
2
28
Bartosz BIELECKI
JUV
1:36.916
Q
3.
3
65
Michael POPOV
ORZEL
1:37.043
q
4.
4
74
Mikolaj KOWALEWSKI
STOCZ
1:38.269
Race 65, Group 1 (7 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
9
Adam FILIPOWICZ
AZSO
1:45.081
Q
2.
2
30
Tomasz BORYS
JUV
1:49.485
Q
3.
3
45
Michal SKORULSKI
JUV
1:54.650
4.
4
58
Rafal ADAMKOWSKI
ORZEL
-
Race 66, Group 1 (8 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
62
Sebastian KLOSINSKI
ORZEL
1:32.042
Q
2.
2
27
Rafal ANIKIEJ
JUV
1:32.572
Q
3.
3
36
Krystian KORECKI
JUV
1:33.134
q
4
10
Mateusz KRZEMINSKI
AZSO
DNF
Race 67, Group 1 (9 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
33
Wojciech KAMIENSKI
JUV
1:40.462
Q
2.
2
73
Michal KLOSINSKI
STOCZ
1:40.615
Q
3.
3
64
Marcin MANSKI
ORZEL
1:47.234
4.
4
42
Kamil MOCZULSKI
JUV
1:48.086
Race 68, Group 1 (10 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
37
Wojciech KRASNICKI
JUV
1:34.799
Q
2.
2
60
Michal DOMANSKI
ORZEL
1:34.863
Q
3.
3
51
Sebastian HYDZIK
MOSIR
1:36.458
q
4.
4
40
Marcin MICHALIS
JUV
1:42.512
5.
5
34
Rafal KILUK
JUV
1:54.632
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters