Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA 1 - AUSTRIAN & STYRIAN OPEN - Graz, Austria - 25-27 September 2015
Preliminaries 1000 meter Junior B Men
9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 24 skaters)
Race 193, Group 1 (1 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
180
Rafal ANIKIEJ
JUV
1:36.245
Q
2.
2
159
Omer Faruk SAYLAR
TUR
1:36.799
Q
3.
3
149
Oliver RINGER
SVK
1:37.000
q
4.
4
129
Bor Luka URLEP
SLO
1:39.529
Race 194, Group 1 (2 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
76
Karlis KRUZBERGS
LAT
1:44.083
Q
2.
2
114
Lukasz KUCZYNSKI
POL
1:44.258
Q
3.
3
155
Burak AKAR
TUR
1:44.482
4.
4
5
Heinrich LIU
AUT
1:52.250
Race 195, Group 1 (3 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
161
Davut TAHTACI
TUR
1:39.047
Q
2.
2
95
Jakub MALISZEWSKI
JUV
1:40.073
Q
3.
3
15
Ruslan HLIAK
BLR
1:40.119
q
4.
4
148
Matus MARCIN
SVK
1:45.147
Race 196, Group 1 (4 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
65
Nurlibek BEISEEV
KAZ
1:38.471
Q
2.
2
147
Matej FILIP
SVK
1:39.469
Q
3.
3
53
TIBORCZ Daniel
HUN
1:41.186
q
4.
4
156
Fatih AYDEM
TUR
1:52.336
Race 197, Group 1 (5 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
66
Adil GALIAKHMETOV
KAZ
1:36.158
Q
2.
2
14
Heorhi ARLOU
BLR
1:36.678
Q
3.
3
4
Nico ANDERMANN
AUT
1:37.182
q
4.
4
54
VAJDA Balazs
HUN
1:44.029
Race 198, Group 1 (6 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
81
David TEN CATE
IJS
1:41.586
Q
2.
2
93
Pawel ADAMSKI
JUV
1:41.701
Q
3.
3
77
Vincents VILKS
LAT
1:42.763
q
4.
4
171
Dmytro KOVALCHUK
UKR
1:42.845
Race 199, Group 1 (7 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
NEMES Krisztian
HUN
1:48.017
Q
2.
2
67
Yerkebulan SHAMUKHANOV
KAZ
1:48.127
Q
3.
3
94
Krzysztof DRUMSKI
JUV
1:49.038
4.
4
158
Fatih OZDEN
TUR
1:50.926
Race 200, Group 1 (8 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
157
Muhammet KARADENIZ
TUR
1:37.061
Q
2.
2
126
Adam TIMAR
ROU
1:37.644
Q
3.
3
170
Oleh HANDEI
KIEV
1:38.911
q
4
52
SZIKLASI Andras
HUN
DNS
Race 201, Group 1 (9 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
146
Michal CUJA
SVK
1:43.868
Q
2.
2
61
VELLA Marci
MTK
1:46.741
Q
3.
3
160
Tunay SIMSEK
TUR
1:53.682
4.
4
16
Vladislav MIKHAILOV
BLR
1:53.951
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters