Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
AUTUMN TOURNAMENT - Groningen, Netherlands - 18 October 2015
Final 3000 m Relay Men Junior
Race 123, Group 1 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
24
Mix IJVZ - GO
IJVGO
5:23.391
26
Pepijn KOESTAL
58
Derk JANSEN
93
Keano COLLINS
100
Thijmen KOESTAL
2.
2
18
Nijmeegse SV - B
NSV-B
5:39.671
23
Loes VERHEUL
103
Melvin WILTING
104
Steijn KOOPS
105
Arthur ZIJLSTRA
3
20
Shorttrack Brabant - B
STB-B
P
115
Milan SCHENK
116
Idse VAN BENTHUM
117
Brian BOER
118
Chris BARTELS
4
22
SC Thialf - C
SCT-C
P
24
Queeny DE LANG
108
Chris BRIJDER
109
Hidde VAN DIJK
114
Luke TEN KLOOSTER
Race 124, Group 1 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
4
IHC Leiden
IHCL
5:07.617
96
Kai AARTS
97
Henk VAN ATTEN
98
Tijn LEIJGRAAFF
99
Colin DUIVENVOORDEN
2.
1
11
ST Groningen
STG
5:08.407
51
Iris ANTONISSEN
70
Bram VAN DER MEER
86
Marloes GROENEVELD
131
Elske VAN DER MEER
3.
3
27
SV Utrecht - B
SVU-B
5:18.699
38
Zeno DE BOER
122
Jari VAN POLEN
123
Mans BOSKAMP
124
Martijn DOUMA
4.
4
25
Trias - B
TRL-B
5:19.028
39
Joris BERGSMA
125
Brian VAN RIET
126
Hylke DE BOER
129
Dedmer BOUMA
Race 125, Group 1 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
26
Mix STKG - LUX
STLU
4:58.028
17
Emily ALMEY
36
Adriaan DEWAGTERE
61
Peter MURPHY
72
Robbe VOLCKAERT
2.
4
21
SC Thialf - B
SCT-B
4:58.208
30
Niek STOLHOF
31
Mike TEN KLOOSTER
64
Nils VAN DER VEGT
88
Jesse BOOTSMA
3.
1
3
HV Den Haag/Westland
HVHW
5:02.786
21
Ted DALRYMPLE
22
Niels D'HUY
94
Paddy SMIT
95
Jeremy BRINKERS
3
8
Nijmeegse SV - A
NSV-A
P
27
Teun BOER
28
Jens RUIJS
49
Anna TIMMERMAN
62
Rolf VAN KLEEF
Race 126, Group 1 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
23
Mix Team Hillybillys
HIL
4:41.938
4
Caroline MURPHY
8
Marijn WIERSMA
20
Jens VAN 'T WOUT
57
Melle VAN 'T WOUT
2.
1
5
IJV Zoetermeer
IJVZ
4:43.452
15
Nikki NOORDERGRAAF
24
Kjeld VLOEMANS
25
Jesse SPEIJERS
60
David TEN CATE
3.
3
6
Kristallijn Gent
STKG
4:43.927
15
Evelien VAN KERCKVOORDE
16
Imke VANDEUREN
71
Gianni CABOOR
73
Bert GOETHALS
4.
2
13
Schaverdijn Hasselt
YDS
4:45.153
41
Martijn SCHEPERS
79
Guillian VAN WAASDIJK
85
Leander SCHEPERS
111
Nienke SCHEPERS
Race 127, Group 1 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
9
SC Thialf - A
SCT-A
4:36.464
63
Sipke CASTELEIN
65
Sam AAGTEN
66
Erik VAN DER TOL
87
Jelmer KOOISTRA
2.
3
12
SV Utrecht -A
SVU-A
4:36.809
37
Pieter BOLSIUS
74
Bram STEENAART
75
Caspar DOUMA
91
Lucas BREMMER
3.
2
17
Trias - A
TRL-A
4:40.619
42
Steyn LAND
76
Niels KINGMA
77
Sven ROES
78
Robin VAN RIET
4
14
Shorttrack Brabant - A
STB-A
P
9
Sanne HOFKER
33
Hugo BOSMA
67
Tom HOFKER
69
Hilco HEIJNE
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters