Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
REGIOCOMPETITIE-2 REGIO WEST-SEBRA SPORTS CUP - Den Haag, Netherlands - 23 December 2015
Finale 2000 m Relay Relay Divisies
Race 96, Groep 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
2
Divisie A-2
A-2
3:26.80
12
Stijn BEEKELAAR
55
Jari VAN POLEN
154
Steijn KOOPS
184
Jeremy BRINKERS
2.
1
5
Divisie A-5
A-5
3:27.60
21
Manouk GIJSBERS
36
Martijn DOUMA
102
Janna BOLSIUS
219
Kai AARTS
3.
5
3
Divisie A-3
A-3
3:27.88
39
Patricia KOOT
67
Mans BOSKAMP
151
Melvin WILTING
165
Paddy SMIT
4.
4
4
Divisie A-4
A-4
3:32.84
89
Tijn LEIJGRAAFF
113
Manel VISSCHER
181
Sam NOORDERGRAAF
192
Fabian RADT
5.
3
1
Divisie A-1
A-1
3:33.35
20
Milan SCHENK
71
Henk VAN ATTEN
135
Thijmen KOESTAL
173
Nikki NOORDERGRAAF
Race 97, Groep 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
7
Divisie B-2
B-2
3:54.60
34
Timo BOERSEMA
118
Siem BROEDER
130
Jason WILTING
138
Sarah REIJKE
2.
1
6
Divisie B-1
B-1
4:19.40
6
Thomas VAN DER VAART
26
Diede VAN OORSCHOT
73
Lieke SPEIJERS
199
Nick GOES
3
9
Divisie B-4
B-4
P
2
Amber VAN DER MEIJDEN
179
Lisa VAN BELLE
193
Mijntje DE JONG
4
8
Divisie B-3
B-3
P
75
Tyche WAMSTEKER
90
Fien DEPUYDT
143
Loyd LANCEE
156
Arthur ZIJLSTRA
5
10
Divisie B-5
B-5
P
29
Laura QUALM
43
Anna EIJSACKERS
109
Lars DE GROOT
127
Sam RUIJS
Race 98, Groep 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
12
Divisie C-2
C-2
2:48.40
11
Mels VAN ZWEEDEN
78
Rafael KALDENBACH
87
Zoƫ Florence DELTRAP
189
Jesse DUIJNISVELD
2.
5
14
Divisie C-4
C-4
2:48.66
37
Angel DALEMAN
77
Manoah SPIJK
80
Effie KUIPER
81
Myrthe DE REUS
124
Fenna WINKEL
3.
2
11
Divisie C-1
C-1
2:51.54
33
Valerie AARTS
56
Anne SCHERMER
106
Sanne OOSTERWIJK
160
Wiebe KIPPING
4.
4
15
Divisie C-5
C-5
2:56.54
79
Tijmen WILDEMANS
108
Demi MEINTEN
155
Evan LEEUWIS
197
Luna VAN POLEN
5.
3
13
Divisie C-3
C-3
3:05.45
98
Jacob OUWENEEL
104
Asif MUHAMMAD
110
Leon VISSER
144
Aniek VAN BEERS
Race 99, Groep 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
19
Divisie D-4
D-4
4:34.61
83
Sten KUIPER
100
Sijmen EGBERTS
117
Yumei ZAREMBA
120
Niels RAS
2.
2
18
Divisie D-3
D-3
5:13.96
25
Marit KAATS
38
Aert VAN DER GOES
174
Indy KROMOKARIO
180
Iris KLEIWEG
3.
1
17
Divisie D-2
D-2
5:14.50
9
Bryant BOOGERT
17
Wouter HOOGLAND
101
Maike MUIS
105
Mika VIJFWINKEL
3
16
Divisie D-1
D-1
P
7
Sofia SCHILDER
8
Jonas DE JONG
97
Steef BROEDER
104
Kiek STRAATHOF
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters