Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
MOSCOW OPEN - KUBOK ROSII - Moscow, Russia - 15-17 September 2015
 
Preliminaries 500 meter Ladies
  10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 24 skaters)
 Race 13, Group 1     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1202 Anastasia SURKOVA  RUS47.134Q
2.210 Karina PAVLENKO  RUS50.123Q
3.339 Ekaterina EVTIKHOVA  RUS50.260 
4.4109 Kapitalina BADIRKHANOVA  RUS54.861
 Race 14, Group 1     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Ekaterina BARANOK  RUS47.284Q
2.2204 Elizaveta KUZNETSOVA  RUS47.383Q
3.312 Kseniia RASSKAZOVA  RUS49.665q
4.4110 Sofia ERUNOVA  RUS50.430
5.570 Aleksandra EDRYONKINA  RUS51.428
 Race 15, Group 1     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1213 Alena VOROTNIKOVA  RUS47.976Q
2.276 Valeriya ZAKHAROVA  RUS49.517Q
3.397 Valeriya TIMOFEYEVA  RUS49.785 
475 Aleksandra MALKOVA  RUSP
 Race 16, Group 1     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.177 Maria OBORINA  RUS48.191Q
2.29 Anastasia KUSCHU  RUS50.802Q
3.340 Nadezhda RUMYANCEVA  RUS52.486 
4.488 Elizabeth LUZHBINA  RUS54.925
5.5200 Maria LUKINA  RUS55.292
 Race 17, Group 1     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.146 Ekaterina RJABOVA  RUS48.947Q
2.27 Vera MILYAEVA  RUS49.367Q
3.3214 Angelina KRUPINA  RUS49.657q
4.465 Sofia PROSVIRNOVA  RUS51.650
 Race 18, Group 1     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1203 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS47.642Q
2.269 Alina AYTUGANOVA  RUS48.443Q
3.396 Anastasia KORZHUEVA  RUS49.863 
4.478 Olesia GLINSKIKH  RUS50.767
5.513 Anastasia LUKOVKINA  RUS52.033
 Race 19, Group 1     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1212 Darya ROZMAHOVA  RUS48.426Q
2.237 Anna SELDIMIROVA  RUS51.119Q
3.314 Ekaterina TRESCHCILOVA  RUS51.568 
4.499 Ekaterina ULIANOVA  RUS1:16.662ADV
 Race 20, Group 1     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Natalia PLUGINA  RUS47.765Q
2.2108 Alena SHUGAROVA  RUS47.838Q
3.386 Diana ALIMBEKOVA  RUS48.821q
4.435 Irina SELYAGINA  RUS49.035
5.554 Anna KALININA  RUS50.427
 Race 21, Group 1     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Ekaterina DELYUKINA  RUS47.871Q
2.260 Evgeniya SUVOROVA  RUS48.406Q
3.387 Anastasiia SAZONOVA  RUS49.626q
4.4111 Anastasia ZUBOVA  RUS50.814
5.515 Valeriya SAVOSTYANOVA  RUS51.625
 Race 22, Group 1     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Angelina TARASOVA  RUS48.693Q
2.211 Vera RASSKAZOVA  RUS49.451Q
3.398 Marina KLIMOVA  RUS54.614 
4.4215 Uliana LUKASCHOVA  RUS59.092


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Web-TV
Kilimanjaro
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Engo
Sebra Sports
Bioracer