Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
MOSCOW OPEN - KUBOK ROSII - Moscow, Russia - 15-17 September 2015
 
Heats 1000 meter Ladies
  10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 37, Group 1     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Angelina TARASOVA  RUS1:47.819Q
2.27 Vera MILYAEVA  RUS1:48.252Q
3.3215 Uliana LUKASCHOVA  RUS1:48.917 
4.478 Olesia GLINSKIKH  RUS1:53.536
 Race 38, Group 1     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Ekaterina BARANOK  RUS1:44.993Q
2.235 Irina SELYAGINA  RUS1:46.766Q
3.39 Anastasia KUSCHU  RUS1:47.547 
4.499 Ekaterina ULIANOVA  RUS1:47.764
5.5109 Kapitalina BADIRKHANOVA  RUS1:53.434
 Race 39, Group 1     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.177 Maria OBORINA  RUS1:48.424Q
2.237 Anna SELDIMIROVA  RUS1:48.835Q
3.312 Kseniia RASSKAZOVA  RUS1:49.057 
4.498 Marina KLIMOVA  RUS1:54.672
5.5200 Maria LUKINA  RUS1:56.302
 Race 40, Group 1     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1204 Elizaveta KUZNETSOVA  RUS1:48.100Q
2.286 Diana ALIMBEKOVA  RUS1:48.817Q
3.396 Anastasia KORZHUEVA  RUS1:49.300 
4.470 Aleksandra EDRYONKINA  RUS1:50.721
5.514 Ekaterina TRESCHCILOVA  RUS1:51.522
 Race 41, Group 1     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1202 Anastasia SURKOVA  RUS1:54.873Q
2.2108 Alena SHUGAROVA  RUS1:58.592Q
3.354 Anna KALININA  RUS1:58.676 
4.410 Karina PAVLENKO  RUS2:00.937
 Race 42, Group 1     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 Alina AYTUGANOVA  RUS1:46.135Q
2.275 Aleksandra MALKOVA  RUS1:46.244Q
3.3214 Angelina KRUPINA  RUS1:46.429 
4.488 Elizabeth LUZHBINA  RUS1:53.095
 Race 43, Group 1     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1212 Darya ROZMAHOVA  RUS1:41.199Q
2.260 Evgeniya SUVOROVA  RUS1:42.381Q
3.3110 Sofia ERUNOVA  RUS1:44.370 
4.497 Valeriya TIMOFEYEVA  RUS1:44.509
5.513 Anastasia LUKOVKINA  RUS1:51.094
 Race 44, Group 1     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1203 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS1:54.755Q
2.211 Vera RASSKAZOVA  RUS1:56.431Q
3.3213 Alena VOROTNIKOVA  RUS1:56.556 
4.465 Sofia PROSVIRNOVA  RUS1:59.406
 Race 45, Group 1     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.146 Ekaterina RJABOVA  RUS1:56.521Q
2.28 Natalia PLUGINA  RUS1:56.843Q
3.387 Anastasiia SAZONOVA  RUS1:57.417 
4.440 Nadezhda RUMYANCEVA  RUS1:57.590
 Race 46, Group 1     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Ekaterina DELYUKINA  RUS1:46.087Q
2.276 Valeriya ZAKHAROVA  RUS1:46.697Q
3.3111 Anastasia ZUBOVA  RUS1:47.050 
4.439 Ekaterina EVTIKHOVA  RUS1:49.497
5.515 Valeriya SAVOSTYANOVA  RUS1:51.764


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Bioracer
Skate-Tec
Web-TV
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Sebra Sports