Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OLYMPIC HOPES - STEZ CUP - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 27-28 August 2016
 
Heats 1000 meter Ladies
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, plus the 2 fastest thirds)
 Race 67, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4103 Tereza PFEIFEROVA  BZK1:52.760Q
2.367 Simona PAVLIKOVA  PRE1:53.247Q
3.2154 Kamila STANKIEWICZ  ORZEL1:53.784q
4.189 Joanna MASZKOWSKA  WMKS1:56.708
 Race 68, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3122 Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN1:50.929Q
2.166 Alexandra HYMPANOVA  PRE1:52.531Q
3.286 Wiktoria DOBRENKO  WMKS1:53.972 
 Race 69, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3123 Anna TURI  HUN1:51.931Q
2.224 Ema ZELINSKA  PRK1:52.101Q
3.1146 Netti NAGY  JSE1:55.314 
4.4155 Zuzanna RUMAK  ORZEL1:56.920
 Race 70, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.325 Sandra TRUSOVA  PRK1:53.748Q
2.2168 Adéla BICANOVÁ  KSB1:54.291Q
3.4125 Lilia KATONA  HUN1:56.150 
4.188 Zuzanna SAWICKA  WMKS2:00.388
 Race 71, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.439 Petra RUSNAKOVA  STEZ1:44.969Q
2.3124 Regina Eszter VARGA  HUN1:45.727Q
3.187 Patrycja HENKIEL  WMKS1:48.432q
4.296 Beata STABRYLA  MOSIR1:57.654
 
Quarter Finals 1000 meter Ladies
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, plus the 2 fastest thirds)
 Race 77, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2122 Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN1:43.929Q
2.425 Sandra TRUSOVA  PRK1:44.098Q
3.366 Alexandra HYMPANOVA  PRE1:46.500q
4.187 Patrycja HENKIEL  WMKS1:46.690
 Race 78, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Petra RUSNAKOVA  STEZ1:57.660Q
2.324 Ema ZELINSKA  PRK1:57.702Q
3.4154 Kamila STANKIEWICZ  ORZEL1:59.423 
4.2124 Regina Eszter VARGA  HUN-    
 Race 79, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2103 Tereza PFEIFEROVA  BZK1:54.007Q
2.1123 Anna TURI  HUN1:54.101Q
3.4168 Adéla BICANOVÁ  KSB1:54.300q
4.367 Simona PAVLIKOVA  PRE1:55.889
 
Semi Final 1000 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 83, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1122 Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN1:48.588Q
2.3123 Anna TURI  HUN1:48.611Q
3.225 Sandra TRUSOVA  PRK1:51.432 
4.4168 Adéla BICANOVÁ  KSB1:57.592
 Race 84, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2103 Tereza PFEIFEROVA  BZK1:58.582Q
2.424 Ema ZELINSKA  PRK1:58.601Q
3.339 Petra RUSNAKOVA  STEZ1:58.745 
4.166 Alexandra HYMPANOVA  PRE2:02.418
 
Final 1000 meter Ladies
 Race 87, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1155 Zuzanna RUMAK  ORZEL1:57.169 
2.388 Zuzanna SAWICKA  WMKS1:57.760
3.296 Beata STABRYLA  MOSIR1:58.471
 Race 88, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3125 Lilia KATONA  HUN1:49.580 
2.186 Wiktoria DOBRENKO  WMKS1:50.345
3.489 Joanna MASZKOWSKA  WMKS1:53.084
4.2146 Netti NAGY  JSE1:53.576
 Race 89, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4124 Regina Eszter VARGA  HUN1:48.023 
2.187 Patrycja HENKIEL  WMKS1:48.661
3.3154 Kamila STANKIEWICZ  ORZEL1:49.026
4.267 Simona PAVLIKOVA  PRE1:51.369
 Race 90, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Sandra TRUSOVA  PRK1:58.3825 
2.339 Petra RUSNAKOVA  STEZ1:58.4773
3.2168 Adéla BICANOVÁ  KSB1:59.3522
4.466 Alexandra HYMPANOVA  PRE1:59.6141
 Race 91, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1122 Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN1:56.90534 
2.2123 Anna TURI  HUN1:57.19821
3.3103 Tereza PFEIFEROVA  BZK1:57.49613
4.424 Ema ZELINSKA  PRK-    8
 
Distance Classification 1000 meter Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.122 Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN1341|1|1|11:43.929
2.123 Anna TURI  HUN2211|2|2|21:48.611
3.103 Tereza PFEIFEROVA  BZK3131|1|1|31:52.760
4.24 Ema ZELINSKA  PRK482|2|2|41:52.101
  Final, Group 2
5.25 Sandra TRUSOVA  PRK151|2|3|11:44.098
6.39 Petra RUSNAKOVA  STEZ231|1|3|21:44.969
7.168 Adéla BICANOVÁ  KSB322|3|4|31:54.291
8.66 Alexandra HYMPANOVA  PRE412|3|4|41:46.500
  Final, Group 3
9.124 Regina Eszter VARGA  HUN12|4|11:45.727
10.87 Patrycja HENKIEL  WMKS23|4|21:46.690
11.154 Kamila STANKIEWICZ  ORZEL33|3|31:49.026
12.67 Simona PAVLIKOVA  PRE42|4|41:51.369
  Final, Group 4
13.125 Lilia KATONA  HUN13|11:49.580
14.86 Wiktoria DOBRENKO  WMKS23|21:50.345
15.89 Joanna MASZKOWSKA  WMKS34|31:53.084
16.146 Netti NAGY  JSE43|41:53.576
  Final, Group 5
17.155 Zuzanna RUMAK  ORZEL14|11:56.920
18.88 Zuzanna SAWICKA  WMKS24|21:57.760
19.96 Beata STABRYLA  MOSIR34|31:57.654
 
Heats 500 meter Ladies
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, plus the 2 fastest thirds)
 Race 121, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Sandra TRUSOVA  PRK48.566Q
2.3123 Anna TURI  HUN49.238Q
3.266 Alexandra HYMPANOVA  PRE50.020q
4.4125 Lilia KATONA  HUN51.535
 Race 122, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1103 Tereza PFEIFEROVA  BZK48.462Q
2.424 Ema ZELINSKA  PRK48.607Q
3.3124 Regina Eszter VARGA  HUN49.222q
4.267 Simona PAVLIKOVA  PRE1:04.484
 Race 123, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Petra RUSNAKOVA  STEZ49.079Q
2.5168 Adéla BICANOVÁ  KSB50.135Q
3.2146 Netti NAGY  JSE53.570 
4.496 Beata STABRYLA  MOSIR59.938
5.3122 Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN1:09.336
 
Semi Final 500 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 144, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Sandra TRUSOVA  PRK48.377Q
2.4123 Anna TURI  HUN48.702Q
3.3124 Regina Eszter VARGA  HUN49.281 
4.239 Petra RUSNAKOVA  STEZ49.398
 Race 145, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.224 Ema ZELINSKA  PRK48.753Q
2.1103 Tereza PFEIFEROVA  BZK48.911Q
3.366 Alexandra HYMPANOVA  PRE49.836 
4.4168 Adéla BICANOVÁ  KSB50.127
 
Final 500 meter Ladies
 Race 168, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5122 Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN48.092 
2.2146 Netti NAGY  JSE53.596
3.396 Beata STABRYLA  MOSIR57.999
4.1125 Lilia KATONA  HUN1:13.363
5.467 Simona PAVLIKOVA  PRE1:15.668
 Race 169, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1124 Regina Eszter VARGA  HUN49.6365 
2.239 Petra RUSNAKOVA  STEZ49.7813
3.4168 Adéla BICANOVÁ  KSB50.0882
4.366 Alexandra HYMPANOVA  PRE50.1411
 Race 170, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Sandra TRUSOVA  PRK47.71134 
2.2123 Anna TURI  HUN47.96521
3.4103 Tereza PFEIFEROVA  BZK48.19813
4.324 Ema ZELINSKA  PRK-    8
 
Distance Classification 500 meter Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.25 Sandra TRUSOVA  PRK1341|1|147.711
2.123 Anna TURI  HUN2212|2|247.965
3.103 Tereza PFEIFEROVA  BZK3131|2|348.198
4.24 Ema ZELINSKA  PRK482|1|448.607
  Final, Group 2
5.124 Regina Eszter VARGA  HUN153|3|149.222
6.39 Petra RUSNAKOVA  STEZ231|4|249.079
7.168 Adéla BICANOVÁ  KSB322|4|350.088
8.66 Alexandra HYMPANOVA  PRE413|3|449.836
  Final, Group 3
9.122 Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN15|148.092
10.146 Netti NAGY  JSE23|253.570
11.96 Beata STABRYLA  MOSIR34|357.999
12.125 Lilia KATONA  HUN44|451.535
13.67 Simona PAVLIKOVA  PRE54|51:04.484
 
Overall Classification Ladies
RankNrNameAffilFPCDR1000500Best time
1.123 Anna TURI  HUN424221:48.611
2.25 Sandra TRUSOVA  PRK396511:44.098
3.122 Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN3410191:43.929
4.103 Tereza PFEIFEROVA  BZK266331:52.760
5.24 Ema ZELINSKA  PRK168441:52.101
6.39 Petra RUSNAKOVA  STEZ612661:44.969
7.124 Regina Eszter VARGA  HUN514951:45.727
8.168 Adéla BICANOVÁ  KSB414771:54.291
9.66 Alexandra HYMPANOVA  PRE216881:46.500
10.87 Patrycja HENKIEL  WMKS2410141:46.690
11.154 Kamila STANKIEWICZ  ORZEL2511141:49.026
12.125 Lilia KATONA  HUN2513121:49.580
13.67 Simona PAVLIKOVA  PRE2512131:51.369
14.146 Netti NAGY  JSE2616101:53.576
15.86 Wiktoria DOBRENKO  WMKS2814141:50.345
16.89 Joanna MASZKOWSKA  WMKS2915141:53.084
17.96 Beata STABRYLA  MOSIR3019111:57.654
18.155 Zuzanna RUMAK  ORZEL3117141:56.920
19.88 Zuzanna SAWICKA  WMKS3218141:57.760


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
eraton
Sebra Sports
pb-event
Evoskates
Customboots.de
SpeedSkatingShop