Events
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 1 - Sanok, Poland - 1-2 October 2016
 
Heats 777 meter Junior D Girls
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 177, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1133 Martyna DYLEWSKA  STOCZ1:29.355Q
2.2149 Karolina PARCZEWSKA  UKSJB1:29.585Q
3.363 Zuzanna KRUPINSKA  JUV1:31.499q
4.4142 Agnieszka BOGDANOWICZ  UKSJB1:34.647
5.5170 Natalia ZIELENKIEWICZ  UKSSB1:39.765
 Race 178, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1132 Julia KRUTYSZA  STOCZ1:28.975Q
2.266 Gabriela ZEMIEROWSKA  JUV1:29.511Q
3.342 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ1:32.887q
4.4107 Emma MAZUR  MOSIR1:33.004
5.5150 Kamila SAGANEK  UKSJB1:39.528
 Race 179, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1187 Emma HYMPANOVA  SVK1:28.469Q
2.2106 Adrianna CARBONE  MOSIR1:34.002Q
3.3145 Gabriela MACIEJEWSKA  UKSJB1:45.376 
4.429 Natalia GRZEDZIELEWSKA  BLYSD1:53.588
5.5168 Ewelina MACIEJEWSKA  UKSSB2:02.539
 Race 180, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.162 Aleksandra CZABAN  JUV1:29.802Q
2.241 Martyna KUCHTA  GIZ1:37.358Q
3.3141 Oliwia BIESIADA  UKSJB1:41.931 
4.4120 Katarzyna REINDL  ORZEL1:46.821
5.5167 Jagoda JAROCKA  UKSSB1:58.923
 Race 181, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Maja SZPUDA  JUV1:35.874Q
2.2134 Marta ROUGIER  STOCZ1:35.918Q
3.3169 Sara SZUMSKA  UKSSB1:39.821 
4144 Aleksandra KOT  UKSJBDNS
5188 Vanesa TRUSOVA  SVKDNS
 Race 182, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Kamila TYLMAN  JUV1:28.340Q
2.2108 Sandra SIENKIEWICZ  MOSIR1:28.532Q
3.3166 Maja DABROWSKA  UKSSB1:33.857 
4.4146 Martyna MACIEJEWSKA  UKSJB1:38.171
5.5143 Maria KORECKA  UKSJB1:53.487
 Race 183, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Magdalena ZYCH  AZSO1:24.101Q
2.2165 Kinga CHILIMONIUK  UKSSB1:34.689Q
3.3147 Ada MAJEWSKA  UKSJB1:36.484 
4.4105 Kamila BANASIEWICZ  MOSIR1:39.847