Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-1 (CD-1) - Bolzano, Italy - 28-30 October 2016
Quarter Finals 777 meter Ladies Junior D
4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Finals, total 10 skaters)
Race 170, Group 2 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
39
Léa HAUGUEL
CVGH
1:27.244
Q
2.
2
123
Sveva MAZZOLENI FERRACINI
UGP
1:29.214
Q
3.
3
35
Maïwenn CHAUVIN
CST
1:30.466
4.
4
124
Emily TORMEN
UGP
1:30.758
1
1
Lisa PELLEGRINI
AEV
P
Race 171, Group 2 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
40
Katharina ULRICH
ECK
1:29.191
Q
2.
4
130
Eva GRENOUILLOUX
USF
1:29.689
Q
3.
3
125
Vanessa MAZZOLENI FERRACINI
UGP
1:32.103
ADV
2
136
Giorgia DI STASI
VGT
P
Race 172, Group 2 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
92
Kirsi HOOGEVEEN
STB
1:24.572
Q
2.
4
134
Anna ROMEO
VGT
1:26.146
Q
3.
2
67
Enni WIELSCH
MERC
1:26.328
q
4.
1
49
Kyra HOEFT
EVD
1:28.088
5.
3
36
Lola SUPIOT
CST
1:34.040
Race 173, Group 2 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
74
Sofia BARON
PON
1:28.437
Q
2.
1
137
Giulia SAVALLI
VGT
1:28.584
Q
3.
3
45
Daniela LIER
ETR
1:29.089
q
4.
4
90
Aurora RESMINI
SGR
-
4 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Finals, total 8 skaters)
Race 174, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
133
Martina PERETTI
VGT
1:22.065
Q
2.
1
94
Bibi ARTS
STB
1:23.209
3.
4
70
Sophie ROBERTSON
NIRC
1:24.335
4.
2
50
Hannah SELTMANN
EVD
1:26.405
Race 175, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
113
Anna Marit SYBRANDI
TRL
1:23.063
Q
2.
2
25
Eva CANTERO
CGALE
1:23.227
3.
3
34
Cloé OLLIVIER
CST
1:23.715
4.
4
22
Carla ALVAREZ-FERNANDEZ
BST
1:24.556
Race 176, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
44
Svea ROTHE
ETR
1:23.740
Q
2.
3
114
Suze KINGMA
TRL
1:23.782
3.
4
106
Janna BOLSIUS
SVU
1:24.692
4.
1
93
Akki KIVITS
STB
-
Race 177, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
48
Anna BABER
EVD
1:29.187
Q
2.
4
147
Nienke SCHEPERS
YDS
1:32.701
3.
3
43
Betty MOESKE
ETR
1:50.809
ADV
2
56
Lieke SPEIJERS
IJVZ
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters