Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-2 - Salt Lake City, U.S.A. - 11-13 November 2016
 
Heats 500 m Men
  11 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarterfinals, total 18 skaters)
 Race 58     (1 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Denis NIKISHA  KAZ41.286Q
2.158 LIM Kyoungwon  KOR41.629q
3.84 Andrea CASSINELLI  ITA42.094
4.150 Sebastian CANO  COL42.978
5.122 Jason CLAGUE  NZL43.162
 Race 59     (2 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 LIU Shaoang  HUN41.822Q
2.86 Daan BREEUWSMA  NED41.888 
3.58 Dan IWASA  JPN42.335
4.153 Mattia ANTONIOLI  ITA42.404
 Race 60     (3 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.104 Abzal AZHGALIYEV  KAZ40.941Q
2.97 REN Ziwei  CHN41.032q
3.81 Farrell TREACY  GBR41.618
4.121 Paul BEAUCHAMP  FRA42.101
5.38 Lucas Jun Jie NG  SIN43.745
 Race 61     (4 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.101 Aidar BEKZHANOV  KAZ41.566Q
2.25 Richard SHOEBRIDGE  GBR41.872q
3.77 Aaron TRAN  USA42.141
4.164 Mark CHONG  ITA42.969
5.125 Daniel ZASTRYGOV  BUL-    
 Race 62     (5 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.61 Fran├žois HAMELIN  CAN40.601Q
2.65 Thibaut FAUCONNET  FRA40.739q
3.22 Jens ALMEY  BEL42.160
4.36 Roberts ZVEJNIEKS  LAT42.433
5.146 Simon FRANCIS  AUS44.390
 Race 63     (6 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3 LIU Shaolin Sandor  HUN40.848Q
2.166 Mackenzie BLACKBURN  TPE42.177 
3.83 Alexander SHULGINOV  RUS42.425
4.160 Michal DOMANSKI  POL42.745
5.26 Menderes EREN  TUR43.144
 Race 64     (7 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.27 KNOCH Viktor  HUN41.457Q
2.95 Adwin SNELLINK  NED41.518q
3.156 HONG Kyunghwan  KOR42.268
4.132 Tsvetan TSANKOV  BUL43.535
5.48 Dominic ANDERMANN  AUT43.621
 Race 65     (8 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.7 Samuel GIRARD  CAN40.984Q
2.30 Felix SPIEGL  GER41.489q
3.31 Itzhak DE LAAT  NED42.716
4.115 Davut TAHTACI  TUR43.559
5.173 Oleh HANDEI  UKR43.808
 Race 66     (9 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 HAN Tianyu  CHN41.684Q
2.9 Jack WHELBOURNE  GBR41.976 
3.88 Thomas Insuk HONG  USA42.137
4.142 Gert-Jan GOEMINNE  BEL42.846
5.145 Luke CULLEN  AUS47.076
 Race 67     (10 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 Charles HAMELIN  CAN41.529Q
2.73 Yoshiaki OGURO  JPN41.678q
3.29 Hyun Woo (Andy) JUNG  AUS42.044
4.49 Volodymyr HANDEI  UKR42.378
5.134 Tunay SIMSEK  TUR1:11.409
 Race 68     (11 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.157 HWANG Daeheon  KOR41.730Q
2.175 Ryan PIVIROTTO  USA41.947 
3.68 Hironobu MURATAKE  JPN42.214
4.120 Rino VANHOOREN  BEL44.170
6 WU Dajing  CHNP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Web-TV
Engo
Impakt Sport
Skate-Tec
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Sebra Sports