Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-5 (SAB-3) - Budapest, Hungary - 6-8 January 2017
 
Final 500 meter Junior D Girls
 Race 186, Group 8     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 Henriett CSASZI  MTK-     
2.252 Bianka PALKOVICS  MTK-    
3.3154 Melike SELEN  TUR-    
 Race 187, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1156 Beyza Nur ULVI  TUR56.613 
2.274 Kinga KATONA  PSN56.819
3.3146 Thea JOHANSSON  SWE57.712
4.4155 Diruba SIMSEK  TUR1:07.166
 Race 188, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Kristyna KUDLACKOVA  CZE55.182 
2.2145 Joline BATEZ  SWE55.409
3.381 Zoé JANCSÓ  TKKSE55.533
4.4175 Iryna MANOKHINA  KIEV55.713
 Race 189, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1153 Aybuke HAN  TUR55.059 
2.253 Dora SZIGETI  MTK55.173
3.3131 Tamara TOKAROVA  PRE55.368
4.4174 Daria ARTEMENKO  KIEV-    
 Race 190, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Laura PETROVICA  SPARS54.952 
2.239 Melinda SCHONBORN  JSE55.030
3.3132 Katarina KAZIMIROVA  PRE55.391
4.428 Linda POLIDOROVA  CZEP
 Race 191, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 Flora DOBRAN  MTK50.531 
2.2107 Julia CIESLINSKA  POL51.682
3.377 Lili OZSVATH  SZKE52.931
4.496 Marija BORODOVSKA  SPARS53.475
5.593 Daniela ANIKEVICA  SPARS56.035
6.6110 Kamila TYLMAN  POL-    
 Race 192, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1118 Katalin ALBERT  ROU49.472 
2.226 Markéta FAJKUSOVÁ  CZE49.791
3.3173 Kseniya ADAMENKO  KIEV49.932
4.497 Alina USATOVA  SPARS53.662
5.5141 Vanesa TRUSOVA  SVK-    
 Race 193, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 Magdalena ZYCH  POL48.51934 
2.2126 Tatiana ZAITCEVA  PET48.75821
3.3125 Mariia GOLUBEVA  PET49.59913
4.494 Anna JANSONE  SPARS49.7108


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Mapleskate
SpeedSkatingShop
pb-event
Hunter
Customboots.de