Events
Oberstdorf Shorttrack Summercamp
East Asia Games
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
VLAAMSE KAMPIOENSCHAPPEN 2017 - Brugge, Belgium - 17 December 2016

Overall Classification Heren Senior A
RankNameAffil
1. Rino VANHOOREN  BSC
2. Maarten SLEMBROUCK  STKG
3. Kim DUVIVIER  IRTA
4. Selim TANRIKULU  STKG
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 3000 m SF
 
 
Overall Classification Heren Senior B
RankNameAffil
1. Alexander DE PAEPE  STKG
2. Remco VANHOOREN  BSC
3. Kristof LAMOTE  STKG
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Jongens Junior D
RankNameAffil
1. Timofey DONSKOI  BSC
2. Warre NOIRON  IRTA
3. Wolf DOBBELAERE  STKG
Overall Classification
1000 meter | 333 meter | 500 meter | 1000 m SF
 
 
Overall Classification M+J Junior F
RankNameAffil
1. Noah BOUVE  BSC
2. Kieran DE MEULEMEESTER  STKG
3. Fee TURCKSIN  IRTA
4. Ilias TURCKSIN  IRTA
5. Robbe DE VOS  IRTA
6. Tijmen VAN LAETHEM  ERL
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter | 500 m SF
 
 
Overall Classification Dames/Heren Masters
RankNameAffil
1. Koen TURCKSIN  IRTA
2. Bart TURCKSIN  IRTA
3. Guido DANNEEL  BSC
4. Marcel DE JONG  BSC
5. An MOMMAERTS  BSC
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification M+J Junior E
RankNameAffil
1. Fré VAN DAMME  BSC
2. Isandro CARDENAS  STKG
3. Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK  STKG
4. Jocelyne SEYS  BSC
5. Thomas PAUWELS  STKG
6. Lander VAN VELTHOVEN  IRTA
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter | 500 m SF
 
 
Overall Classification M+J Junior C
RankNameAffil
1. Warre VAN DAMME  BSC
2. Ilias PEETERS  IRTA
3. Enzo PROOST  ERL
4. Thibault FOSTIER  STKG
5. Lieselot NOIRON  IRTA
6. Amélie COREMANS  STKG
Overall Classification
1000 meter | 333 meter | 500 meter | 1000 m SF
 
 
Overall Classification Dames Jun B+Sen A
RankNameAffil
1. Alexandra DANNEEL  BSC
2. Daphne MERLEVEDE  BSC
3. Imke VANDEUREN  STKG
4. Emily ALMEY  STKG
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Heren Jun A+Jun B
RankNameAffil
1. David DANNEEL  BSC
2. Dante JANSSENS  IRTA
3. Bob KISS  STKG
4. Robin VERHOOGHE  BSC
5. Robbe VOLCKAERT  STKG
6. Jay JANSSENS  IRTA
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Dames Senior B
RankNameAffil
1. Sara LERMYTE  BSC
2. Marieke SLEMBROUCK  BSC
3. Sabrina GAUDESABOOS  BSC
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership