Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
WESTERN ELITE CIRCUIT 3 (WINTERFEST) - Calgary, AB, Canada - 17-19 February 2017
 
Semi 500 meter Men
 Race 100, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.101 Keegan CHRIST  REG41.606 
2.103 Vincent GIRARD  QUE42.058
3.104 Aaron HEO  USA42.216
4.108 Nils ENGHOLM  TOR-    
 Race 101, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.102 Keil HILLIS  ICH41.391 
2.105 Marco Fritz SCHUMANN  SAS41.479
3.106 Jae YOO  USA42.724
4.114 Ian SMIBERT  CSSA58.530
 Race 102, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Samuel MCEACHRAN  CAM43.181 
2.111 Jackson HUNTER  CSSA43.195
3.119 Christian LIEBZEIT  MAN43.975
4.115 Caleb PARK  USA44.071
5.122 William VALENTINE  USA44.388
 Race 103, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.107 Benjamin THORNOCK  USA42.918 
2.109 Jonathan SO  USA43.059
3.126 S. Marshall SHUPE  RM44.968
4.116 Paul CODERRE  CSSADNF
 Race 104, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 Brendan YAMADA  CSSA43.166 
2.133 Brandon BLACKELY  USA43.332
3.121 Cormac CHUI  BUR44.343
4.125 Keanan ST.ROSE  PGB1:00.540
 Race 105, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.113 Sebastian CANO  COL43.627 
2.112 Christopher POLJER-SO  BUR43.681
3.128 Tyler KROLL  USA43.798
4.120 Andrew HEO  USA48.046
 Race 106, Group 4     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Drake FOO  TOR44.058 
2.123 Matthew DALY  GLO45.112
3.141 Teunis TAKEMORI  BUR46.290
 Race 107, Group 4     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Anton SHEKHTER  BUR44.518 
2.136 Anders JOHNSON  EDM45.031
3.124 Mathias BATHE  CSSA45.099
4.131 Cimon CHAREST-DESCHENES  QUEDNS
 Race 108, Group 5     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Jackson CHRISTIE  INU44.839 
2.139 Alex PAK  PCL46.290
3.143 Kris PYNTEN  KLB46.679
4.137 Wesley PARK  USA47.698
 Race 109, Group 5     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.117 Matej PEDERSON  BC44.565 
2.146 Boston MAH  RIC47.283
4.142 Keegan DUNBAR  CSSADNF
4.132 Connor DOUD  CSSADNF
 Race 110, Group 6     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Aaron COONEY  LET46.307 
2.135 Neithan THOMAS  EDM46.852
3.153 Zachary LACROIX  CSSA47.444
4.147 Micah TAGGART-COX  WHI47.561
 Race 111, Group 6     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.140 Lukas MACDONALD  VAN46.434 
2.129 Mason MULLER  LET47.399
3.151 Josua MYBURGH  CSSA47.845
4.149 Hunter ULLETT  WINP
 Race 112, Group 7     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 Cody MILLER  EDM47.148 
2.148 Alex FISH  MJK48.582
3.157 Joshua KOWAL  CSSA49.557
4.154 Bryan LEON  BUR-    
 Race 113, Group 7     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.152 Jan VERBRUGGEN  WES46.928 
2.144 Isaac SHERWOOD  CSSA47.200
3.145 Benjamin CÔTÉ  EDM47.378
4.156 Kaeden WITKOWSKI  MH50.403


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Impakt Sport
Skate-Tec
Engo
Bioracer
Kilimanjaro
Sebra Sports
Eraton Race Timers