Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
QUÉBEC ELITE 1 - Sherbrooke, NS, Canada - 24-25 September 2016
Qualif. 1500 meter Ladies
Race 1, Group 2 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
35
Mariane GUAY
SF
2:36.495
2.
23
Lea CHAMBERLAND-DOSTIE
TR
2:36.915
3.
27
Alyson SONIER
SB
2:37.071
4.
31
Arielle PAQUETTE
RM
2:37.145
5.
44
Florence ROCHON
AH
2:43.496
6.
33
Ophélie JUNEAU
CPVQ
2:44.589
Race 2, Group 2 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
19
Maude TREMBLAY
DB
2:34.879
2.
30
Catherine LAMARCHE
SF
2:35.087
3.
40
Karelle BERGER
MGB
2:35.130
4.
38
Juliette GRENIER
CPVQ
2:37.823
41
Gabrielle JELONEK
CPVQ
DNF
Race 3, Group 2 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
Renee Marie STEENGE
CRCE
2:29.074
2.
12
Léa TESSIER
CRCE
2:29.220
3.
26
Roxann THÉRIAULT
RDL
2:30.476
4.
32
Laurie CAYER
CPVQ
2:32.639
5.
28
Éliane MARTIN
PAT
2:37.114
Race 4, Group 2 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
20
Megan BOUDRIAS
PAT
2:38.412
2.
37
Gabrielle WILSON
MGB
2:41.029
3.
34
Alexandrine MORIN
MGB
2:41.824
4.
24
Élizabeth WARD
MGB
2:58.976
42
Ariane BOURGET
PAT
P
Race 5, Group 2 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
22
Anne BOUDREAU-ALEXANDRE
RDL
2:34.596
2.
39
Sophie BERNATCHEZ
SB
2:35.807
3.
29
Rose LALIBERTÉ-ROY
CPVQ
2:36.506
4.
36
Claudelle JOLICOEUR
TL
2:36.832
5.
43
Esther DION
CPVQ
2:39.570
Race 11, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
13
Juliette BRINDAMOUR
CRCE
2:46.098
2.
4
Veronique GAGNON
CRCE
2:46.263
3.
10
Roxanne BEAUDRY
CRCE
2:46.437
4.
14
Catherine MAILLOUX
PAT
2:46.444
5.
15
Amelie TREMBLAY
CPVQ
2:46.554
6.
21
Véronique DÉRY
CPVQ
2:46.697
Race 12, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
Jade QUEVILLON
CRCE
2:39.569
2.
2
Courtney SARAULT
CRCE
2:39.601
3.
7
Sabrina PAUL
CRCE
2:39.836
4.
25
Karina MONTMINY
CHI
2:40.673
5.
11
Rikki DOAK
CRCE
2:40.916
6.
16
Myrka BERGERON
MGB
2:41.442
Race 13, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
Claudia GAGNON
CRCE
2:41.549
2.
8
Camille BLAIS
CPVQ
2:41.637
3.
18
Rosemarie CHAREST
MGB
2:43.571
4.
17
Flavie LAROCHE-ROY
RV
2:50.000
5.
9
Innzbruk RICHARDS
CRCE
-
6
Beatrice LAMARCHE
CPVQ
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters