Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
QUÉBEC ELITE 2 - Drummondville, Canada - 22-23 October 2016
Qualif. 1500 meter Ladies
Race 1, Group 2 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
21
Rosemarie CHAREST
MNG
2:30.013
2.
28
Laurie CAYER
CEPV
2:30.550
3.
36
Véronique DÉRY
CEPV
2:30.948
4.
38
Ariane BOURGET
MNN
2:31.813
5.
31
Éliane MARTIN
PT
2:31.875
6.
27
Élizabeth WARD
MNG
2:32.110
7.
48
Maripier MILLETTE
LAV
2:34.538
Race 2, Group 2 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
17
Catherine MAILLOUX
PT
2:31.908
2.
29
Karina MONTMINY
CHI
2:32.097
3.
25
Megan BOUDRIAS
PT
2:33.203
4.
26
Anne BOUDREAU-ALEXANDRE
RL
2:33.271
5.
32
Alex LEPAGE-FARRELL
SB
2:33.683
6.
49
Gabrielle WILSON
MNG
2:35.098
7.
46
Alexandrine MORIN
MNG
2:42.822
Race 3, Group 2 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
18
Juliette BRINDAMOUR
CRCE
2:31.917
2.
33
Ophélie JUNEAU
CEPV
2:35.262
3.
35
Myrka BERGERON
MNG
2:36.929
4.
51
Esther DION
CEPV
2:38.667
5.
39
Catherine LAMARCHE
SF
2:42.096
6.
43
Mariane GUAY
SFE
2:45.627
7.
52
Sophie BERNATCHEZ
SB
DNF
Race 4, Group 2 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
24
Flavie LAROCHE-ROY
RV
2:34.682
2.
42
Karelle BERGER
MNG
2:35.702
3.
30
Lea CHAMBERLAND-DOSTIE
TR
2:35.820
4.
45
Claudelle JOLICOEUR
TL
2:36.060
5.
41
Arielle PAQUETTE
RM
2:36.465
6.
47
Emmanuelle CÔTÉ
CEPV
2:59.250
7.
34
Alyson SONIER
SB
P
Race 5, Group 2 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
19
Maude TREMBLAY
DOL
2:30.830
2.
22
Gabrielle JELONEK
CEPV
2:32.066
3.
37
Roxann THÉRIAULT
RL
2:33.395
4.
40
Rose LALIBERTÉ-ROY
CEPV
2:36.798
5.
44
Alix DELVAUX
CEPV
2:37.232
6.
50
Juliette GRENIER
CEPV
2:38.784
Race 11, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
Namasthee HARRIS-GAUTHIER
CNCP
2:44.041
2.
13
Léa TESSIER
CRCE
2:44.606
3.
5
Veronique GAGNON
CRCE
2:44.695
4.
11
Roxanne BEAUDRY
CRCE
2:45.664
5.
16
Amelie TREMBLAY
CEPV
2:46.018
6.
8
Rosalie TREMBLAY
CRCE
2:47.925
Race 12, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
23
Alyson CHARLES
CNCP
2:41.519
2.
4
Renee Marie STEENGE
CRCE
2:41.580
3.
7
Courtney SARAULT
CRCE
2:41.685
4.
6
Danaé BLAIS
CNCP
2:41.883
5.
14
Rikki DOAK
CRCE
2:43.848
6.
15
Jade QUEVILLON
CRCE
2:46.134
Race 13, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
Geneve BELANGER
CNCP
2:53.983
2.
1
Camille DE SERRES-RAINVILLE
CNCP
2:53.999
3.
12
Claudia GAGNON
CRCE
2:54.301
4.
9
Sabrina PAUL
CRCE
2:54.552
5.
10
Camille BLAIS
CEPV
2:56.128
6.
20
Innzbruk RICHARDS
CRCE
3:02.254
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters