Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-1 (SAB-1) - Graz, Austria - 8-10 September 2017

Overall Classification Junior D Girls
RankNameAffil
1. Vanesa TRUSOVA  PRKP
2. Kseniya ADAMENKO  KIEV
3. Alina USATOVA  SPARS
4. Maja SOMODI  SZKE
5. Marija BORODOVSKA  SPARS
6. Karolina BILKOVA  STCZ
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. Lucia FILIPOVA  STEZ
2. Jana DOMBROVSKAYA  BLR
3. Dominika SIMANDLOVÁ  CZE
4. Anna JANSONE  SPARS
5. Markéta FAJKUSOVÁ  CZE
6. Viktoria ALBERT  MTK
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior C Boys
RankNameAffil
1. Peter JASZAPATI  SZKE
2. Artemii DOVHOPOLYI  KIEV
3. Marian BUKSAR  STEZ
4. Jan VARGOSKO  ELBA
5. Stefan-Teodor FRIGHENCIU  AUT
6. Tobias WOLF  AUT
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior B Ladies
RankNameAffil
1. Anna TURI  HUN
2. Regina Eszter VARGA  HUN
3. Tereza PFEIFEROVA  CZE
4. Maryia TSESELKINA  BLR
5. Wiktoria ZAK  POL
6. Sandra TRUSOVA  PRKP
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior B Men
RankNameAffil
1. Attila TALABOS  HUN
2. Roberts KRUZBERGS  LAT
3. Reinis BERZINS  LAT
4. Gergo REVESZ  HUN
5. Krystian GISZKA  POL
6. Balazs BONTOVICS  HUN
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies
RankNameAffil
1. Rebeka SZILICZEI-NEMET  HUN
2. Valentina ASCIC  CRO
3. Katarina BURIC  CRO
4. Anna YAKIMOVA  SKKHL
5. Milada DOSLÁ  CZE
6. Mariia UZAKOVA  KIEV
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men
RankNameAffil
1. Karlis KRUZBERGS  LAT
2. Pawel ADAMSKI  POL
3. Andras SZIKLASI  HUN
4. Oleh HANDEI  KIEV
5. Daniel TIBORCZ  HUN
6. Balazs VAJDA  HUN
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Hunter
Sebra Sports
Customboots.de
Mapleskate
pb-event