Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-1 (SAB-1) - Graz, Austria - 8-10 September 2017
 
Heats 1000 meter Junior B Ladies
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, plus the 2 fastest thirds)
 Race 143, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Wiktoria ZAK  POL1:51.294Q
2.27 Katsiaryna CHYSTAYA  BLR1:51.476Q
3.3103 Simona PAVLIKOVA  PRE1:51.687q
4.468 Gabriela TOPOLSKA  JUV1:51.706
 Race 144, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Sandra TRUSOVA  PRKP1:43.684Q
2.28 Maryia TSESELKINA  BLR1:43.788Q
3.3109 Sema CIRTI  TUR2:11.165ADV
4112 Anna MAKOVETSKA  KIEVP
 Race 145, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 Ema ZELINSKA  PRKP1:51.326Q
2.236 Anna TURI  HUN1:51.418Q
3.318 Maja IVANDIC  CRO1:52.448q
4.448 Ilona DOBROVITS  MTK1:58.292
5.581 Ina LES  CEL1:58.452
 Race 146, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Regina Eszter VARGA  HUN1:53.252Q
2.2102 Alexandra HYMPANOVA  PRE1:53.928Q
3.347 Netti NAGY  JSE1:54.720 
4.486 Petra JASIC  SRB1:56.068
 Race 147, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Tereza PFEIFEROVA  CZE1:46.526Q
2.273 Wiktoria TKACZUK  POL1:46.696Q
3.313 Kalina GIUROVA  BUL1:53.099 
4.467 Julia LISOWSKA  JUV1:57.775


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
Mapleskate
Hunter
pb-event
Customboots.de