Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 27-29 October 2017
 
Semi Finals 1000 meter Ladies Junior C
 Race 264, Group D     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6149 Nienke SCHEPERS  YDS1:48.164
2.387 Maaike KRAMER  SCT1:50.640
3.1129 Vanessa MAZZOLENI FERRACINI  UGP2:02.268ADV
4.430 Ma´wenn CHAUVIN  CST2:07.237
5.582 Serena PERGHER  SCP2:21.161
21 Lisa PELLEGRINI  AEVP
 Race 266, Group C     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2142 Giorgia DI STASI  VGT1:52.408
2.3141 Giulia SAVALLI  VGT1:52.992
3.155 Lieke SPEIJERS  IJVZ1:53.318
4.444 Hannah SELTMANN  EVD1:53.467
5.538 Daniela LIER  ETR1:56.999
 Race 267, Group C     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4101 Kirsi HOOGEVEEN  STB1:48.380
2.5110 Diede VAN OORSCHOT  SVU1:48.486
3.161 Lieselot NOIRON  IRTA1:48.534
4.2128 Sveva MAZZOLENI FERRACINI  UGP1:48.750
5.323 Eva CANTERO  CGALE1:50.441
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, plus one best third)
 Race 268, Group B     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2118 Femke DE BOER  TRL1:46.566Q
2.156 Nikki NOORDERGRAAF  IJVZ1:46.810Q
3.429 CloÚ OLLIVIER  CST1:47.858 
4.3121 Ilse TUINSTRA  TRL1:47.922
5.537 Svea ROTHE  ETR1:51.132
 Race 269, Group B     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.243 Anna BABER  EVD1:51.415Q
2.4143 Anna ROMEO  VGT1:52.299Q
3.349 Fabienne DINIZ  GO1:52.787
4.5108 Claudia HOF  STG1:54.847
136 Lene ESCHER  ETRP
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 270, Group A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1100 Michelle VELZEBOER  STB1:40.145Q
2.2139 Martina PERETTI  VGT1:40.535Q
3.5119 Anna Marit SYBRANDI  TRL1:44.234 
4.35 Anna SPECHENHAUSER  BOR1:51.466
5.4120 Sietske VAN DER MEER  TRL-    
 Race 271, Group A     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.24 Ilenia BRADANINI  BOR1:45.344Q
2.124 Katia FILIPPI  CPP1:45.520Q
3.4140 Lucrezia CASAGRANDE  VGT1:47.017 
4.3117 Esmee ROES  TRL1:47.151
5.56 Margherita POZZI  BOR1:47.720


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Hunter
pb-event
eraton
SpeedSkatingShop
Evoskates
Customboots.de