Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
23TH CSIZMADIA FERENC SHORT TRACK TROPHY - Debrecen, Hungary - 5-7 January 2018

Overall Classification Junior F Girls
RankNameAffil
1. Vivien FERENCZ  ISK
2. Hanna LAZAR  ISK
3. Henrietta MARTON  ISK
4. Liana Dorina VEGI  DJKSE
5. Reka DOBRAN  MTK
6. Kristina BURDELAKOVA  PRKP
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior F Boys
RankNameAffil
1. Bence Benedek KUN  MTK
2. Peter DOBOS  FCS
3. Janos NAGY  DJKSE
4. Adam GUBAC  PRE
5. Miksa OLTI  MTK
6. Edward IMREH  ISK
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior E Girls
RankNameAffil
1. Dora SZIGETI  MTK
2. Panka NOGRADI  TKKSE
3. Nora BARTA  ISK
4. Ema BARICOVA  PRE
5. Viktoria CZANK-VARGA  TKKSE
6. Aisa REDLER  JSE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior E Boys
RankNameAffil
1. Dominik MAJOR  JSE
2. Gabor LISZLI  SZKE
3. Bendeguz PETO  JSE
4. Zalán JANCSÓ  TKKSE
5. Dominik HOLLOSY  TKKSE
6. Mate VAGFALVI  SZKE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior D Girls
RankNameAffil
1. Maja SOMODI  SZKE
2. Flora DOBRAN  MTK
3. Monika Nikolett SZOCS  JSE
4. Melinda SCHONBORN  JSE
5. Tamara TOKAROVA  PRE
6. Zoé JANCSÓ  TKKSE
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior D Boys
RankNameAffil
1. Abel SZILAGYI  TKKSE
2. Benjamin CZANK-VARGA  TKKSE
3. Laszlo ZOLYOMI  MTK
4. Mate TACZMAN  JSE
5. Balazs KOKAI  DJKSE
6. Adam DOBOS  FCS
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. Fanni DOBRAN  MTK
2. Emma HYMPANOVA  PRE
3. Katalin ALBERT  ISK
4. Eszter TOTH  TDKE
5. Fanni PUSPOK  SZKE
6. Viktoria ALBERT  MTK
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies
RankNameAffil
1. Anna TURI  JSE
2. Alexandra HYMPANOVA  PRE
3. Simona PAVLIKOVA  PRE
4. Netti NAGY  JSE
5. Virag Bianka KIS  SZKE
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men
RankNameAffil
1. Mate ZSIGO  JSE
2. Peter JASZAPATI  SZKE
3. Marton GERA  TKKSE
4. Zsolt BARABAS  ISK
5. Daniel VEGI  DJKSE
6. Levente KALMAR  SZKE
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Maplez
SpeedSkatingShop
Hunter
Sebra Sports
Evoskates
eraton
Customboots.de