Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-2) - Bormio, Italy - 24-26 November 2017
 
Heats 500 meter Ladies Junior C
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, plus the 2 best thirds)
 Race 89, Group A     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.517 Ilenia BRADANINI  BOR48.523Q
2.376 Anna RUYSSCHAERT  LUX50.340Q
3.250 Lene ESCHER  ETR50.488 
4.497 Queeny DE LANG  SCT50.580
5.125 Eva CANTERO  CGALE52.556
 Race 90, Group A     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1102 Michelle VELZEBOER  STB48.679Q
2.2113 Diede VAN OORSCHOT  SVU51.558Q
3.3136 Vanessa MAZZOLENI FERRACINI  UGP52.838 
4.456 Hannah SELTMANN  EVD52.960
5.535 Clo OLLIVIER  CST-    
 Race 91, Group A     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.418 Anna SPECHENHAUSER  BOR47.730Q
2.255 Anna BABER  EVD49.331Q
3.3122 Femke DE BOER  TRL49.467
4.181 Loes VERHEUL  NSV53.629
 Race 92, Group A     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2101 Yael PRENGER  STA49.727Q
2.1162 Nienke SCHEPERS  YDS49.865Q
3.4125 Ilse TUINSTRA  TRL52.069 
4.3155 Giorgia DI STASI  VGT52.103
 Race 93, Group A     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2124 Sietske VAN DER MEER  TRL49.704Q
2.530 Katia FILIPPI  CPP49.790Q
3.451 Svea ROTHE  ETR51.768 
4.3154 Giulia SAVALLI  VGT52.899
5.164 Fien DEPUYDT  IHCL53.983
 Race 94, Group A     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.269 Nikki NOORDERGRAAF  IJVZ50.589Q
2.1153 Anna ROMEO  VGT50.777Q
3.474 Lieselot NOIRON  IRTA51.001 
4.31 Lisa PELLEGRINI  AEV51.003
 Race 95, Group A     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4151 Martina PERETTI  VGT48.589Q
2.1121 Esmee ROES  TRL48.683Q
3.2164 Kirsi HOOGEVEEN  STB49.129
4.3135 Sveva MAZZOLENI FERRACINI  UGP52.518
5.552 Daniela LIER  ETR52.615
 Race 96, Group A     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3152 Lucrezia CASAGRANDE  VGT50.142Q
2.470 Lieke SPEIJERS  IJVZ52.028Q
3.2123 Anna Marit SYBRANDI  TRL1:17.263 
149 Betty MOESKE  ETRDNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
pb-event
Evoskates
SpeedSkatingShop
Hunter
Customboots.de
eraton