HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-5 (CD-3) - Rostock, Germany - 19-21 January 2018
 
Heats 1000 meter Ladies Junior C
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, plus the 4 best thirds)
 Race 229, Group A     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2122 Esmee ROES  TRL1:43.383Q
2.513 Katia FILIPPI  CPP1:43.447Q
3.4151 Nienke SCHEPERS  YDS1:43.961
4.397 Akki KIVITS  STB1:45.260
5.112 Eva CANTERO  CGALE1:48.725
 Race 230, Group A     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 Yael PRENGER  STA1:40.532Q
2.3124 Sietske VAN DER MEER  TRL1:40.960Q
3.542 Anna BABER  EVD1:43.258
4.246 Fabienne DINIZ  GO1:47.668
5.4135 Vanessa MAZZOLENI FERRACINI  UGP1:54.560
 Race 231, Group A     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.49 Anna SPECHENHAUSER  BOR1:43.063Q
2.5125 Anna Marit SYBRANDI  TRL1:43.717Q
3.161 Nikki NOORDERGRAAF  IJVZ1:44.397
4.264 Lieselot NOIRON  IRTA1:44.503
5.373 Sophie ROBERTSON  NIRC1:56.553
 Race 232, Group A     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Michelle VELZEBOER  STB1:46.750Q
2.467 Anna RUYSSCHAERT  LUX1:46.922Q
3.234 Svea ROTHE  ETR1:47.122 
4.3134 Sveva MAZZOLENI FERRACINI  UGP1:51.192
5.584 Maaike KRAMER  SCT-    
 Race 233, Group A     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2149 Lucrezia CASAGRANDE  VGT1:44.418Q
2.132 Betty MOESKE  ETR1:44.544Q
3.5112 Diede VAN OORSCHOT  SVU1:44.676
4.4126 Ilse TUINSTRA  TRL1:44.678
5.33 Laura LIDY  ASMB1:55.614
 Race 234, Group A     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Ilenia BRADANINI  BOR1:46.228Q
2.3123 Femke DE BOER  TRL1:46.621Q
3.496 Kirsi HOOGEVEEN  STB1:46.767 
4.216 Clo OLLIVIER  CST1:46.947
5.535 Daniela LIER  ETR1:50.384


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
pb-event
Hunter
Customboots.de
SpeedSkatingShop
eraton
Evoskates