Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY FINAL - SLOVENIAN OPEN - BALKAN GAMES - Celje, Slovenia - 30 March-1 April 2018

Overall Classification Junior G
RankNameAffil
1. Marko OPUHAC  MET
2. Rene KOPRIVNJAK  MET
3. Peter MZIGOD  PRE
4. Petra MARKOVIC  SRB
Overall Classification
222 meter | 111 m | 220 m A
 
 
Overall Classification Junior F Girls
RankNameAffil
1. Anna Rebeka TOTH  SZKE
2. Kristina BURDELAKOVA  PRKP
3. Sofija RODIC  SRB
4. Katarina ONDREJCAKOVA  PRE
5. Jazmin SZABO  JSE
6. Amanda PRAZNIKAR  SLO
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior F Boys
RankNameAffil
1. Bence Benedek KUN  MTK
2. Mihaly ARENDAS  SZKE
3. Benedek GYORGY  JSE
4. Alex HASARA  PRKP
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior E Girls
RankNameAffil
1. Dora SZIGETI  MTK
2. Panka NOGRADI  TKKSE
3. Dina SPAN  SLO
4. Aisa REDLER  JSE
5. Antonia GORGENYI  MTK
6. Timea RIKK  TKKSE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior E Boys
RankNameAffil
1. Dominik MAJOR  JSE
2. Gabor LISZLI  SZKE
3. Bendeguz PETO  JSE
4. Luka JASIC  SRB
5. Mate VAGFALVI  SZKE
6. Zalán JANCSÓ  TKKSE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior D Girls
RankNameAffil
1. Maja SOMODI  SZKE
2. Monika Nikolett SZOCS  JSE
3. Melinda SCHONBORN  JSE
4. Mia DOSKOVIC  SRB
5. Nina KORMANYOS  SZKE
6. Virag SCHONBORN  JSE
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior D Boys
RankNameAffil
1. Balazs KOKAI  DJKSE
2. Tibor KOMERICKI  SLO
3. Laszlo ZOLYOMI  MTK
4. Mark CSIZMADIA  MTK
5. Jan KOVACIC  MET
6. Boldizsar VIZI  DJKSE
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. Barbara SOMOGYI  JSE
2. Emma HYMPANOVA  PRE
3. Eszter TOTH  TDKE
4. Fanni PUSPOK  SZKE
5. Bianka PALKOVICS  MTK
6. Monika KUCHAROVA  PRE
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior C Boys
RankNameAffil
1. Peter JASZAPATI  SZKE
2. Mate ZSIGO  JSE
3. Bence ZSIGO  JSE
4. Daniel VEGI  DJKSE
5. Stefan-Teodor FRIGHENCIU  AUT
6. Pierre BENETT  BIH
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior B Ladies
RankNameAffil
1. Regina Eszter VARGA  MTK
2. Netti NAGY  JSE
3. Maja IVANDIC  MET
4. Simona PAVLIKOVA  PRE
5. Ina LES  SLO
6. Alexandra HYMPANOVA  PRE
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior B Men
RankNameAffil
1. Attila SZASZ  MTK
2. Jovan DJORDJEVIC  SRB
3. Adam SZIGETI  MTK
4. Jan POSAVEC  MET
5. Stribor SUMAN  MET
6. Bojan BAKA  SRB
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior A Men
RankNameAffil
1. Nico ANDERMANN  AUT
2. Bor Luka URLEP  SLO
3. Heinrich LIU  AUT
4. Marci VELLA  MTK
5. Mak KRSTIC  BIH
6. Bora BAKA  SRB
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies
RankNameAffil
1. Anna YAKIMOVA  AUT
2. Katarina BURIC  MET
3. Mercedesz VAGVOLGYI  MTK
4. Danijela IVANDIC  MET
5. Anja OBRADOVIC  SRB
6. Samra SELIMBEGOVIC  BIH
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men
RankNameAffil
1. Martin KOLENC  MET
2. Dominic ANDERMANN  AUT
3. Matthias WOLFGANG  AUT
4. Ivan MARTINIC  MET
5. Tamas FARKAS  MTK
6. Miodrag POPOVIC  SRB
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
eraton
pb-event
Hunter
Evoskates
Customboots.de
Sebra Sports
SpeedSkatingShop