Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS LITHUANIA - LITHUANIA OPEN - Elektrenai, Lithuania - 7-8 April 2018

Overall Classification Junior G Girls
RankNameAffil
1. Jovile DINDAITE  LTUEL
2. Aiste BAUBLYTE  LTUEL
3. Diana VELMIAKINA  KAL
4. Deimile APANAVICIUTE  LTUEL
5. Greta BAUBLYTE  LTUEL
Overall Classification
333 meter | 111 m | 222 meter
 
 
Overall Classification Junior G Boys
RankNameAffil
1. Ricards Miks RUDZITIS  JLSS
2. Audrius PURVINIS  LTUEL
3. Andrius UZUSENIS  VMSC
4. Arminas GALUSTYAN  LTUEL
5. Lukas OGULEVICIUS  VMSC
6. Vakaris DINDA  LTUEL
Overall Classification
333 meter | 111 m | 222 meter
 
 
Overall Classification Junior F Girls
RankNameAffil
1. Sofia KOROSTOIANOVA  KAL
2. Varia PIJANOVA  KAL
3. Sofija SELEZNOVA  SPARS
4. Anna SEREDJUKA  SPARS
5. Marina PAROLE  SPARS
6. Wiktoria ZAJCZYK  UKSJB
Overall Classification
333 meter | 111 m | 222 meter
 
 
Overall Classification Junior F Boys
RankNameAffil
1. Timurs SAFRANSKIS  SPARS
2. Alisters GASPAROVICS  JLSS
3. Adomas OGULEVICIUS  VMSC
4. Elisej KUTIK  KAL
5. Lukasz PIATEK  GIZ
6. Alekss BERZINS  SPARS
Overall Classification
333 meter | 111 m | 222 meter
 
 
Overall Classification Junior E Girls
RankNameAffil
1. Elina KICIGINA  SPARS
2. Michalina WAWER  GIZ
3. Paula GELVERE  JLSS
4. Veronika IGOSINA  SPARS
5. Kamilla SALMINA  SPARS
6. Madara GINTERE  JLSS
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior E Boys
RankNameAffil
1. Maksims SOLECKUKS  SPARS
2. Tomass KITOKS  SPARS
3. Linards Reinis LAIZANS  JLSS
4. Ernestas CECH  VMSC
5. Dominik PALENCEUSZ  UKSSB
6. Roberts MURASKO  JLSS
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Junior D Girls
RankNameAffil
1. Alina USATOVA  SPARS
2. Marija BORODOVSKA  SPARS
3. Hanna ORZEPOWSKA  UKSSB
4. Anastasiia BESPAMIATNOVA  KAL
5. Agnieszka BOGDANOWICZ  UKSJB
6. Daniela ANIKEVICA  SPARS
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior D Boys
RankNameAffil
1. Ilia TOLPYGO  KAL
2. Aleksandr ZUBOV  KAL
3. Bartosz KRAWCZYKOWICZ  UKSJB
4. Maris Janis STERNMANIS  JLSS
5. Rojs NOVIKS  SPARS
6. Bartosz BIELAWIEC  UKSJB
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior C+B Ladies
RankNameAffil
1. Anna JANSONE  SPARS
2. Varvara MITROFANOVA  KAL
3. Wiktoria DOBRENKO  WMKS
4. Alexsandra BRAJINSKAS  KAL
5. Emilija Ulrika AUZINA  JLSS
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior C+B Men
RankNameAffil
1. Kristaps CIELAVS  SPARS
2. Arturs PILAGS  SPARS
3. Gleb SKUDYAKOV  MOS
4. Danielius CECH  LTUEL
5. Danil SHIMANSKIY  KAL
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
pb-event
Customboots.de
eraton
Sebra Sports
Evoskates
SpeedSkatingShop