Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-2 - Benatky, Czech Republic - 13-15 October 2017
 
Final 1000 meter Junior D Girls
 Race 41, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1210 Dilruba SIMSEK  TUR2:06.189 
2.234 Magdalena HROMASOVA  BZKP2:07.023
3.38 Bogoslava PAVLOVA  BUL2:14.054
 Race 42, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1189 Tamara TOKAROVA  PRE2:13.052 
2.263 Barbora GAKOVA  STCZ2:13.589
3.31 Sophie PILTZ  AUT2:16.449
4.458 Veronika HOMOLKOVA  BKN2:18.516
5.5179 Ivana KUBIKOVA  PRKP2:22.504
6.626 Veronika VANJAK  CRO2:29.306
 Race 43, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 SOMODI Maja  SZKE1:54.550 
2.289 SZIGETI Dora  MTK1:55.156
3.39 Michaela PETROVA  BUL1:57.727
4.443 Kristyna KUBIKOVA  KSB2:04.325
5.525 Nika KOPRIVNJAK  CRO2:09.331
6.665 Klara STRNADOVA  STCZ2:13.694
 Race 44, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ1:56.400 
2.2209 Aybuke HAN  TUR1:56.609
3.3118 Malwina GRUDYSZ  ORL1:58.828
4.442 Karolina HARTYCHOVA  KSB1:59.175
5.5173 Dina SPAN  SLO2:10.163
6.662 Karolina BILKOVA  STCZ2:12.994
 Race 45, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1188 Radovana LESKOVA  PRE1:53.789 
2.2115 Sandra SIENKIEWICZ  MOSIR1:55.709
3.3135 Katarzyna REINDL  ORZEL1:56.335
4.4141 Karolina PARCZEWSKA  POL1:57.003
5.5134 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL1:57.331
6211 Beyza Nur ULVI  TURDNF
 Race 46, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1103 Marija BORODOVSKA  SPARS1:49.0932 
2.235 Michaela POPLOVA  BZKP1:49.8841
3.384 SCHONBORN Melinda  JSE1:51.511
4.444 Kristyna ZOCKOVA  KSB1:51.514
5.5104 Laura PETROVICA  SPARS1:56.049
6.659 Karin MANYCHOVA  BKN2:04.840
 Race 47, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.176 DOBRAN Flora  HUN1:51.61134 
2.2155 Anastasiia BRIKACH  PET1:52.43121
3.3156 Zhanneta ROSHCHEKTAEVA  PET1:52.51013
4.4105 Alina USATOVA  SPARS1:52.9288
5.5180 Vanesa TRUSOVA  PRKP1:52.9285
6.6157 Mariia TUROVEROVA  PET1:53.0673


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Impakt Sport
Skate-Tec
Engo
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Sebra Sports
Bioracer