Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 3 - Gdansk, Poland - 4-5 November 2017
 
Heats 777 meter Junior D Girls
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 56, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1160 Karolina SUHAK  UKSSB1:29.804Q
2.2114 Malwina GRUDYSZ  ORL1:29.874Q
3.364 Ewelina MACIEJEWSKA  JUV1:32.843q
4.463 Jagoda JAROCKA  JUV1:33.421
 Race 57, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Oliwia SZELER  AZSO1:26.803Q
2.240 Martyna KUCHTA  GIZ1:29.021Q
3.367 Kamila SAGANEK  JUV1:30.281q
4.4157 Olga GOSK  UKSSB1:41.224
5.5123 Magdalena OZIEMKIEWICZ  ORZEL1:44.324
 Race 58, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1109 Liliana ALBANSKA  MOSOP1:31.288Q
2.261 Oliwia BOBIER  JUV1:34.350Q
3.3148 Oliwia BIESIADA  UKSJB1:35.147 
4.434 Vegard HAGA  BLYST1:51.755
 Race 59, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1122 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL1:29.100Q
2.262 Kinga CHILIMONIUK  JUV1:35.384Q
3.3159 Natalia SOBIESIAK  UKSSB1:42.548 
4.439 Weronika BILLER  GIZ1:47.596
5149 Agnieszka BOGDANOWICZ  UKSJBP
 Race 60, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 Karolina PARCZEWSKA  JUV1:28.987Q
2.2108 Adrianna CARBONE  MOSIR1:29.187Q
3.365 Magdalena ORCIUCH  JUV1:34.310q
4.441 Nela SYMONOWICZ  GIZ1:46.638
 Race 61, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1124 Katarzyna REINDL  ORZEL1:31.951Q
2.2158 Hanna ORZEPOWSKA  UKSSB1:32.171Q
3.3150 Gabriela MACIEJEWSKA  UKSJB1:33.791q
4.468 Natalia ZIELENKIEWICZ  JUV2:22.229
5.5166 Urszula BANACH  WMKS2:33.279


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Kilimanjaro
Bioracer
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Skate-Tec
Sebra Sports
Engo