Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 3 (CD-2) - Bormio, Italy - 23-25 November 2018
 
Heats 1500 meter Junior C Men
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 21 skaters)
 Race 54, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.181 Isaac RAIZADA  NIRC2:40.542Q
2.270 Warre NOIRON  IRTA2:41.093Q
3.48 Tom COMBESCOT  ASMB2:42.233
4.669 Sam NOORDERGRAAF  IJVZ2:49.929
5.5150 Sebastian CAPONE  VGT2:51.586
6.350 Gustav HAMANN  ETR-    
797 Bas VAN DER VALK  SCTP
 Race 55, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2128 Jenning DE BOO  TRL2:29.284Q
2.5141 Arthur VANBESIEN  USF2:30.844Q
3.461 Leon DÖRING  EVD2:32.259
4.3146 Etienne BASTIER  USO2:33.125
5.6138 Gianmarco BOSCARO  UGP2:33.756
6.168 Thijmen KOESTAL  IJVZ2:39.169
 Race 56, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2112 Idse VAN BENTHUM  STB2:30.750Q
2.560 Jonas HAMMERMÜLLER  EVD2:33.303Q
3.332 Federico BALDO  CPP2:35.893
4.136 Noa LEFORT-VENDANGE  CVGH2:38.098
5.683 Jason WILTING  NSV2:39.429
6.431 Federico IORIATTI  CPP2:45.548
 Race 57, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.296 Chris BRIJDER  SCT2:30.189Q
2.563 Ted DALRYMPLE  HVHW2:30.273Q
3.323 Pietro CASTELLAZZI  BOR2:30.515
4.625 Giacomo PEDRINI  BOR2:31.677
5.4151 Alessandro PICCHIARELLI  VGT2:38.357
6.1122 Even RATDAL  TKK2:41.447
 Race 58, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5153 Gabriel VOLET  OAST2:23.786Q
2.430 Alessandro LOREGGIA  CPP2:25.262Q
3.7129 Niels BERGSMA  TRL2:25.840
4.382 Stan RIJKSEN  NSV2:28.867
5.690 Ezio BONUTTI  PON-    
6.1123 Sigurd Holbø DYRSET  TKK2:42.363
249 Wilhelm Friedrich HARDER  ETRYC
 Race 59, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.63 Theo COLLINS  ALD2:40.954Q
2.337 Fabian RADT  DKIJV2:43.077Q
3.47 Jules MAGNENET  ASMB2:44.563
4.1131 Samuel JANSEN  TRL2:47.068
5.259 Clemens PFROPPER  EVD3:04.947ADV
524 Marco COMENSOLI  BORP
 Race 60, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.392 Tawan THOMAS  RPV2:39.305Q
2.14 Ollie ROWE  ALD2:41.343Q
3.2113 Brian BOER  STB2:42.127
4.4139 Massimo FORRER  UGP2:44.393
5.548 Bent SCHOOB  ETR2:47.836
6.6130 Hylke DE BOER  TRL2:50.585


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Kilimanjaro
Engo
Skate-Tec
Bioracer
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Impakt Sport