Events
18-banner-Oberstdorf-Summercamp
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP NO.2 - Moscow, Russia - 13-15 October 2017
 
Heats 1500 meter Men
  11 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, plus the 3 fastest fourths)
 Race 8, Group 1     (1 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.180 Anton VORONIN  RUS2:24.737Q
2.2103 Pavel GUBAYDULIN  RUS2:25.186Q
3.338 Vadim MUKHIN  RUS2:28.190Q
4.475 Andrey POPOV  RUS2:28.897q
5.56 Danil SERKEZ  RUS2:30.200
6.667 Mikhail NOVOZILOV  RUS2:31.507
 Race 9, Group 1     (2 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.181 Dmitrii DOKOLIN  RUS2:27.525Q
2.243 Daniil KRASNOKUTSKIY  RUS2:27.642Q
3.398 Ilya FOMIN  RUS2:29.283Q
4.411 Denis NIKITIN  RUS2:29.518 
5.516 Ruslan AVAZOV  RUS2:29.714
6.644 Maksim BARANOVSKIY  RUS2:34.301
 Race 10, Group 1     (3 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.183 Nikita ZOLOTKOV  RUS2:29.354Q
2.269 Artem DERKACH  RUS2:29.558Q
3.3132 Dmitrii KOVALEV  RUS2:30.249Q
4.496 Daniil PISKUNOV  RUS2:31.935 
5.540 Fiodor DORKIN  RUS2:32.590
6.64 Vladislav DOMCHEV  RUS-    
 Race 11, Group 1     (4 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Aleksey SIMAKIN  RUS2:38.752Q
2.268 Mikhail KUZNETSOV  RUS2:38.940Q
3.361 Ivan SOMIK  RUS2:43.995Q
4.436 Daniil ZASOSOV  RUS2:48.031ADV
5.514 Fiodor STOLYAROV  RUS2:53.644
686 Danila VOLKOV  RUSP
 Race 12, Group 1     (5 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1130 Andrey VOSKRESENSKIY  RUS2:29.369Q
2.2102 Pavel MEDVEDEV  RUS2:29.490Q
3.365 Aleksandr KAZANTSEV  RUS2:29.630Q
4.437 Dmitriy KOTELNIKOV  RUS2:33.466 
5.58 Nikita KARAVAYEV  RUS2:54.043
6.617 Ivan FERAPONTOV  RUS-    
 Race 13, Group 1     (6 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Artem DENISOV  RUS2:24.109Q
2.22 Sergey VOYNOV  RUS2:24.930Q
3.3131 Ivan BELONOZHKIN  RUS2:26.052Q
4.4108 Nil KABIROV  RUS2:26.550q
5.585 Andrey GROZIN  RUS2:26.779
666 Sergei MILOVANOV  RUSDNS
 Race 14, Group 1     (7 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Timur ZAKHAROV  RUS2:27.814Q
2.2105 Andrei KOSOROTOV  RUS2:27.909Q
3.3107 Maxim MIRONOV  RUS2:28.073Q
4.4133 Mikhail RAKITIN  RUS2:28.201q
5.587 Aleksei DUDIN  RUS2:34.432
6.639 Dmitrii TIMONIN  RUS2:36.821
 Race 15, Group 1     (8 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Daniil EIBOG  RUS2:27.989Q
2.2106 Vladislav YEMASCHEV  RUS2:28.217Q
3.333 Kirill SHASHIN  RUS2:28.421Q
4.410 Ilya DOMCHEV  RUS2:29.679 
5.55 Petr STOLYAROV  RUS2:32.642
6.689 Ilya SCHERBAKOV  RUS2:45.166
 Race 16, Group 1     (9 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Andrey MIKHASIOV  RUS2:31.366Q
2.271 Semen ILINSKII  RUS2:32.463Q
3.397 Denis ZHIZHIKIN  RUS2:33.306Q
4.412 Aleksey TALALAY  RUS2:53.063 
5.53 Aleksey TRENIN  RUS-    ADV
690 Anton SIMON  RUSP
 Race 17, Group 1     (10 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1104 Ivan ARTEMOV  RUS2:35.730Q
2.242 Aleksandr SAMUSENKO  RUS2:36.779Q
3.350 Dmitrii NAZAROV  RUS2:37.896Q
4.499 Anton LAPSCHIN  RUS2:38.507 
5.515 Dmitrii BELYAEV  RUS2:54.776
67 Egor POKALO  RUSDNF
 Race 18, Group 1     (11 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Valeriy FOMIN  RUS2:23.344Q
2.2110 Kirill VINOKUROV  RUS2:24.387Q
3.341 Wjatscheslav SEMENOV  RUS2:25.117Q
4.488 Dmitriy SMIRNOV  RUS2:29.264 
5.513 Nikita AFONICHEV  RUS2:31.941
670 Viacheslav KARPOV  RUSDNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Customboots.de
Hunter
pb-event
eraton
SpeedSkatingShop
Evoskates
Sebra Sports