Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
WORLD CHAMPIONSHIPS JUNIORS - Montreal, Canada - 25-27 January 2019
 
Preliminaries 1000 m Ladies
  13 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Ranking Finals Preliminaries, total 35 skaters)
 Race 60     (1 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.71 Mariia-Mahdalyna UZAKOVA  UKR1:40.957Q
2.53 Hanna SOKOLOWSKA  POL1:41.057Q
3.17 Charlotte HAYWARD  GBR1:55.398ADV
37 Yana KHAN  KAZP
 Race 61     (2 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6 Claudia HEENEY  CAN1:36.974Q
2.66 Erika LINDGREN  SWE1:37.026Q
3.21 Lisa ECKSTEIN  GER1:37.217q
4.62 Petra JASIC  SRB1:45.238
5.19 Tanith TURNER  GBR1:50.024
 Race 62     (3 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Milada DOSLA  CZE1:37.448Q
2.22 Anna Katharina GĂ„RTNER  GER1:37.743Q
3.26 TURI Anna  HUN1:37.760
4.44 Caroline MURPHY  LUX1:37.935
 Race 63     (4 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.48 Georgie DALRYMPLE  NED1:39.234Q
2.72 Maame BINEY  USA1:39.327Q
3.16 Aurelie LEVEQUE  FRA1:40.812 
4.13 Maja IVANDIC  CRO1:42.320
5.67 Hui CHANG  TPE1:44.327
 Race 64     (5 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.65 Petra RUSNAKOVA  SVK1:32.561Q
2.28 Elisa CONFORTOLA  ITA1:32.621Q
3.50 Xandra VELZEBOER  NED1:32.704q
4.20 Olivia WEEDON  GBR1:38.576
5.69 Uliana DUBROVA  UKR1:40.215
 Race 65     (6 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.10 LI Jinyu  CHN1:36.402Q
2.51 Marijn WIERSMA  NED1:37.191Q
3.35 Kadisha BAKHITKEREYEVA  KAZ1:38.034
4.3 Chloe TAN  AUS1:40.691
5.5 Juliette BRINDAMOUR  CAN-    
 Race 66     (7 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.24 SOMOGYI Barbara  HUN1:44.989Q
2.52 Patrycja MARKIEWICZ  POL1:49.980Q
3.15 Tereza PFEIFEROVA  CZE2:06.297ADV
4.38 Alyona VOLKOVITSKAYA  KAZ-    
 Race 67     (8 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.41 PARK Yoonjung  KOR1:34.539Q
2.58 Anna MATVEEVA  RUS1:35.049Q
3.33 Aoi WATANABE  JPN1:35.307q
4.45 Anna RUYSSCHAERT  LUX1:41.788
5.60 Kar Weng SOO  SGP1:49.108
 Race 68     (9 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.42 SEO Whimin  KOR1:35.345Q
2.30 Gloria IORIATTI  ITA1:36.464Q
3.64 Lucia FILIPOVA  SVK1:39.253 
4.2 Stephanie FABIAN  AUS1:43.544
5.70 Sofiia KHOCHYNA  UKR1:46.589
 Race 69     (10 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.7 Courtney SARAULT  CAN1:36.249Q
2.34 Nagiho YOSHIDA  JPN1:36.339Q
3.73 Hailey CHOI  USA1:36.442q
4.63 Anja OBRADOVIC  SRB1:44.753
5.61 Ina LES  SLO1:45.883
 Race 70     (11 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.40 KIM Chae Hyun  KOR1:33.698Q
2.11 LI Xuan  CHN1:33.722Q
3.56 Sofia BOYTSOVA  RUS1:34.281q
4.43 Anna JANSONE  LAT1:38.704
5.47 Dione Shu Yen TAN  MAS1:39.955
 Race 71     (12 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.59 Vera RASSKAZOVA  RUS1:34.729Q
2.54 Kamila STORMOWSKA  POL1:34.922Q
3.27 Chiara BETTI  ITA1:35.425q
4.4 Siyu WANG  AUS1:36.718
 Race 72     (13 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.9 HUANG Lan  CHN1:34.879Q
2.75 Corinne STODDARD  USA1:35.070Q
3.31 Shione KAMINAGA  JPN1:35.129q
4.23 DOBRAN Fanni  HUN1:40.561
5.46 Kynie CHAN  MAS1:46.221


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Kilimanjaro
Skate-Tec
Web-TV
Engo
Bioracer
Sebra Sports
Eraton Race Timers