Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP (CD-3)-LATVIA OPEN - Ventspils, Latvia - 22-24 February 2019
Final 1000 meter Junior D Girls
Race 50, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
115
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
2:00.810
2.
2
104
Olga GOSK
JUV
2:01.588
3.
3
42
Klaudija SMALCA
KSS
2:10.873
4.
4
138
Julia GAJDAMOWICZ
WMKS
2:12.997
5.
5
41
Anna BIRZNIECE
KSS
2:17.715
6.
6
139
Aleksandra GONTARSKA
WMKS
2:18.190
7.
7
54
Noela JAREMINA
SPARS
2:19.118
Race 51, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
84
Kamile VALKAUSKAITE
LTU
1:57.094
2.
2
88
Weronika BILLER
GIZ
1:57.117
3.
3
132
Ewa SWISLOCKA
UKSJB
1:57.237
4.
4
22
Paula GELVERE
JLSS
1:58.466
5.
5
21
Paula EKERTE
JLSS
1:58.592
6.
6
25
Ance KUCINA
JLSS
1:58.598
7.
7
26
Daniela MILUNA
JLSS
2:08.273
8.
8
58
Rebeka Betija TAMBERGA
SPARS
2:08.533
Race 52, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
159
Tamara TOKAROVA
PRE
1:47.152
2.
2
103
Oliwia BOBIER
JUV
1:49.611
3.
3
20
Valerija BAKAJA
JLSS
1:52.699
4.
4
130
Magda GRYGORUK
UKSJB
1:53.286
5.
5
131
Pola LOKIC
UKSJB
1:55.586
6.
6
24
Laura JANKOVSKA
JLSS
1:56.177
7.
7
129
Anna FALKOWSKA
UKSJB
2:00.929
Race 53, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
123
Magdalena ORCIUCH
POL
1:53.136
2.
2
105
Karolina SUHAK
JUV
1:53.184
3.
3
82
Indre MILAKNYTE
LTU
1:53.429
4.
4
53
Veronika IGOSINA
SPARS
1:54.492
5.
5
23
Ance GROSBERGA
JLSS
1:56.469
6.
6
133
Maja SWISLOCKA
UKSJB
1:57.023
7.
7
57
Betija Dafne SUHANENKOVA
SPARS
2:02.902
Race 54, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
83
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
1:49.299
1
2.
2
55
Elina KICIGINA
SPARS
1:50.134
3.
3
81
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:50.294
4.
4
157
Ema BARICOVA
PRE
1:50.854
5.
5
10
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:51.438
6.
6
2
Patricija SMOGAR
CRO
1:54.930
7.
7
6
Magdalena HROMASOVA
CZE
1:56.780
Race 55, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
149
Anastasiia BRIKACH
PET
1:47.897
34
2.
2
150
Mariia METELKINA
PET
1:48.235
21
3.
3
124
Hanna ORZEPOWSKA
POL
1:48.435
13
4.
4
7
Michaela POPLOVA
CZE
1:48.444
8
5.
5
56
Laura PETROVICA
SPARS
1:48.559
5
6.
6
158
Radovana LESKOVA
PRE
1:55.448
3
7.
7
12
SZIGETI Dora
MTK
-
2
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters