Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
WORLD CHAMPIONSHIPS JUNIORS - Bormio, Italy - 31 January-2 February 2020
 
Preliminaries 1000 m Ladies
  11 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Ranking Finals Preliminaries, total 28 skaters)
 Race 53     (1 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.68 Petra RUSNAKOVA  SVK1:33.852Q
2.43 JEON Yumin  KOR1:34.541Q
3.24 SOMOGYI Barbara  HUN1:34.903q
4.48 Alina USATOVA  LAT1:38.865
64 Mia DOSKOVIC  SRBYC
 Race 54     (2 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.59 Sofia BOYTSOVA  RUS1:40.710Q
2.29 Viola DE PIAZZA  ITA1:41.523Q
3.21 Lisa ECKSTEIN  GER1:41.617 
4.20 Holly HOYLAND  GBR1:41.776
 Race 55     (3 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.52 Xandra VELZEBOER  NED1:33.899Q
2.7 Megan BOUDRIAS  CAN1:34.561Q
3.78 Kamryn LUTE  USA1:36.721q
4.63 Jing Ying, Alyssa POK  SGP1:37.261
5.1 Siyu WANG  AUS1:39.240
 Race 56     (4 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 LI Xuan  CHN1:32.839Q
2.58 Yuliia BERESNEVA  RUS1:32.906Q
3.16 Tereza PFEIFEROVA  CZE1:33.234q
4.19 Cloé OLLIVIER  FRA1:35.178
5.4 Yana DAMBROUSKAYA  BLR1:37.005
 Race 57     (5 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.46 KIM Gilli  KOR1:32.138Q
2.61 Anna MATVEEVA  RUS1:32.769Q
3.77 Hailey CHOI  USA1:34.251q
4.26 Ava RYAN  IRL1:36.734
5.69 Vorravalan LEECHINNAPHAT  THA1:45.533
 Race 58     (6 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.45 KIM Geonhee  KOR1:34.001Q
2.34 Haruna NAGAMORI  JPN1:34.653Q
3.2 Nienke SCHEPERS  BEL1:37.204q
4.65 Petra JASIC  SRB1:39.902
5.27 Chiara BETTI  ITA-    
 Race 59     (7 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Aurelie LEVEQUE  FRA1:38.588Q
2.55 Hanna SOKOLOWSKA  POL1:38.691Q
3.75 Tetyana ZARVANSKA  UKR1:39.961 
4.6 Maryia TSESELKINA  BLR1:40.087
 Race 60     (8 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.28 Elisa CONFORTOLA  ITA1:40.567Q
2.41 Yana KHAN  KAZ1:40.763Q
3.71 Hui CHANG  TPE1:40.836 
4.74 Uliana DUBROVA  UKR1:42.951
 Race 61     (9 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 Florence BRUNELLE  CAN1:37.483Q
2.50 Georgie DALRYMPLE  NED1:37.644Q
3.14 WANG Yichao  CHN1:37.706 
4.66 Alexia TURUNEN  SUI1:46.771
5.49 Dione Shu Yen TAN  MAS-    
 Race 62     (10 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.56 Gabriela TOPOLSKA  POL1:36.987Q
2.67 Lucia FILIPOVA  SVK1:37.061Q
3.36 Risa SHINOHARA  JPN1:37.305 
4.39 Kadisha BAKHITKEREYEVA  KAZ1:38.486
5.15 Markéta FAJKUSOVA  CZE1:38.562
 Race 63     (11 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.79 Corinne STODDARD  USA1:34.587Q
2.12 HAO Weiying  CHN1:35.258Q
3.23 SOMODI Maja  HUN1:36.176q
4.47 Anna JANSONE  LAT1:36.214
5.70 Aye SOPONKIJ  THA1:42.599


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Web-TV
Impakt Sport
Skate-Tec
Engo
Kilimanjaro
Eraton Race Timers