Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 2 - Moscow, Russia - 12-14 October 2018
Heats 1000 meter Ladies
9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
Race 121, Group 1 (1 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Angelina TARASOVA
RUS
1:42.724
Q
2.
2
97
Anastasia SOLOVIEVA
RUS
1:42.909
Q
3.
3
139
Inna LAVRENTYEVA
RUS
1:42.976
4.
4
24
Marina KIRILLOVA
RUS
1:47.279
5.
5
102
Anastasia ZUBOVA
RUS
1:48.005
Race 122, Group 1 (2 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
136
Sofia BOYTSOVA
RUS
1:40.954
Q
2.
2
88
Diana VOLITSEVA
RUS
1:42.147
Q
3.
3
134
Lyubov YAKIMOVA
RUS
1:43.226
4.
4
22
Aleksandra PANINA
RUS
1:43.443
5.
5
28
Evelina KOLTOVSKAYA
RUS
1:46.734
Race 123, Group 1 (3 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
138
Rozalina TCHAN
RUS
1:40.527
Q
2.
2
26
Elena LISENKOVA
RUS
1:40.814
Q
3.
3
50
Polina ZINDAROVA
RUS
1:41.155
4.
4
103
Sofia ERUNOVA
RUS
1:41.303
5.
5
64
Anastasia MAKAROVA
RUS
1:46.258
Race 124, Group 1 (4 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
75
Anastasia MIGUNOVA
RUS
1:40.514
Q
2.
2
137
Anna VOSTRIKOVA
RUS
1:40.526
Q
3.
3
60
Albina MANYAKINA
RUS
1:41.457
4.
4
20
Kristina MALAKHOVA
RUS
1:42.548
5.
5
81
Dariya BUKAREVA
RUS
1:43.264
Race 125, Group 1 (5 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
87
Ekaterina DELYUKINA
RUS
1:41.424
Q
2.
2
25
Alina FOMTCHESKOVA
RUS
1:41.524
Q
3.
3
100
Alena SHUGAROVA
RUS
1:41.555
4.
4
17
Anna ADAMOVSKAYA
RUS
1:56.101
5
58
Ekaterina STEKLENEVA
RUS
P
Race 126, Group 1 (6 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
132
Adelina DOKOLINA
RUS
1:42.582
Q
2.
2
18
Kseniia RASSKAZOVA
RUS
1:42.683
Q
3.
3
80
Svetlana TYULENEVA
RUS
1:44.710
4.
4
101
Kapitalina BADIRKHANOVA
RUS
1:48.357
5.
5
23
Yulia SURKOVA
RUS
1:55.608
Race 127, Group 1 (7 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
96
Aleksandra IVANOVA
RUS
1:44.486
Q
2.
2
46
Dariya KOMISSAROVA
RUS
1:46.437
Q
3.
3
76
Anastasia URZHUMOVA
RUS
1:47.051
4.
4
19
Viktoria DUDINA
RUS
1:47.057
5.
5
89
Ekaterina ULIANOVA
RUS
1:48.845
Race 128, Group 1 (8 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
44
Olga BELYAKOVA
RUS
1:36.914
Q
2.
2
133
Elena SEREGINA
RUS
1:37.153
Q
3.
3
16
Anastasia KUSCHU
RUS
1:39.912
4.
4
63
Anastasia AVERYANOVA
RUS
1:48.538
5.
5
90
Marina KLIMOVA
RUS
-
Race 129, Group 1 (9 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
131
Darya ROZMAHOVA
RUS
1:43.754
Q
2.
2
57
Tatiana KOBIZEVA
RUS
1:44.400
Q
3.
3
61
Sofia PROSVIRNOVA
RUS
1:46.053
4.
4
48
Kristina MOZHAYEVA
RUS
-