Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL JUNIOR DISTANCE CHAMPIONSHIPS RUSSIA - Kolomna, Russia - 14-16 March 2018
Quarter Finals 500 meter Junior Girls
Race 51, Group 2 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
61
Alina FOMTCHESKOVA
RUS
49.900
2.
2
105
Diana SHUKHALOVA
RUS
50.275
3.
3
80
Anna VOSTRIKOVA
RUS
1:05.930
4.
4
66
Dariya KOMISSAROVA
RUS
1:06.303
5.
5
69
Olesya SISOYEVA
RUS
1:10.350
Race 52, Group 2 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
60
Ekaterina SNEGIREVA
RUS
47.420
2.
2
78
Anastasia MIGUNOVA
RUS
48.200
3.
3
65
Viktoria ZAKHAROVA
RUS
49.387
4.
4
88
Sofia ERUNOVA
RUS
49.586
5.
5
102
Anastasia MEZENINA
RUS
49.658
6.
6
73
Diana MAMAYEVA
RUS
51.269
Race 53, Group 2 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
75
Elena EGOROVA
RUS
48.245
2.
2
52
Olga BOKOVA
RUS
48.313
3.
3
64
Polina ZINDAROVA
RUS
49.755
4.
4
89
Anastasia ZUBOVA
RUS
1:00.263
5.
5
86
Diana VOLITSEVA
RUS
-
Race 54, Group 2 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
58
Kseniia RASSKAZOVA
RUS
48.859
2.
2
68
Kristina STARIKOVA
RUS
49.579
3.
3
53
Viktoria DUDINA
RUS
50.045
4.
4
109
Elizaveta BOGATCHEVA
RUS
50.301
5.
5
87
Kapitalina BADIRKHANOVA
RUS
51.599
4 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 59, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
70
Angelina TARASOVA
RUS
46.152
Q
2.
2
83
Alena KRYLOVA
RUS
46.466
3.
3
57
Vera RASSKAZOVA
RUS
46.587
4.
4
72
Liudmila KOZULINA
RUS
47.212
5.
5
101
Adelina DOKOLINA
RUS
47.452
Race 60, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
76
Aleksandra IVANOVA
RUS
46.811
Q
2.
2
96
Elizaveta KUZNETSOVA
RUS
47.061
3.
3
106
Lyubov YAKIMOVA
RUS
47.523
4.
4
108
Inna LAVRENTYEVA
RUS
47.640
5.
5
63
Anastasia DANILOVA
RUS
47.769
6.
6
84
Rozalina TCHAN
RUS
47.810
Race 61, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
97
Anna MATVEEVA
RUS
46.330
Q
2.
2
103
Elena SEREGINA
RUS
46.340
3.
3
81
Tatiana KOBIZEVA
RUS
46.410
4.
4
56
Anna MAZALOVA
RUS
46.610
5.
5
74
Sabrina ALIMOVA
RUS
1:17.350
Race 62, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
79
Sofia BOYTSOVA
RUS
46.151
Q
2.
2
95
Yuliia BERESNEVA
RUS
46.203
3.
3
77
Anastasia SOLOVIEVA
RUS
46.566
4.
4
67
Nadezhda RUMYANCEVA
RUS
46.798
5.
5
104
Kseniya SISOYEVA
RUS
58.715
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters