Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP NO.2 - Moscow, Russia - 13-15 October 2017
Heats 1500 meter Ladies
7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 18 skaters)
Race 1, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
79
Elizaveta KUZNETSOVA
RUS
2:34.949
Q
2.
2
101
Liudmila KOZULINA
RUS
2:35.103
Q
3.
3
25
Anna MAZALOVA
RUS
2:37.799
q
4.
4
27
Olesya SEMIKLET
RUS
2:38.274
5.
5
47
Dariya KOMISSAROVA
RUS
2:45.595
6.
6
64
Anastasia AVERYANOVA
RUS
2:58.332
Race 2, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
21
Vera RASSKAZOVA
RUS
2:36.891
Q
2.
2
136
Diana VOLITSEVA
RUS
2:37.136
Q
3.
3
138
Sofia BOYTSOVA
RUS
2:37.714
q
4.
4
49
Polina ZINDAROVA
RUS
2:38.772
5.
5
93
Anastasia ZUBOVA
RUS
2:50.698
6.
6
26
Kapitalina BADIRKHANOVA
RUS
2:50.963
Race 3, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
18
Emina MALAGICH
RUS
2:33.487
Q
2.
2
139
Marina SEMENOVA
RUS
2:34.540
Q
3.
3
72
Aleksandra IVANOVA
RUS
2:35.284
q
4.
4
134
Ekaterina DELYUKINA
RUS
2:37.001
5.
5
24
Olga BOKOVA
RUS
2:37.887
6.
6
91
Alena SHUGAROVA
RUS
2:38.311
7.
7
46
Ekaterina EVTIKHOVA
RUS
-
Race 4, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
19
Anastasia KUSCHU
RUS
2:45.409
Q
2.
2
74
Anastasia SOLOVIEVA
RUS
2:46.462
Q
3.
3
78
Anna ANDREYEVSKAYA
RUS
2:49.277
4.
4
32
Elena LISENKOVA
RUS
2:49.734
5.
5
63
Sofia PROSVIRNOVA
RUS
2:54.980
6.
6
29
Evgeniya KHATCHETUROVA
RUS
2:56.561
Race 5, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
76
Anna MATVEEVA
RUS
2:33.289
Q
2.
2
109
Anastasia MIGUNOVA
RUS
2:34.102
Q
3.
3
20
Karina PAVLENKO
RUS
2:37.436
q
4.
4
73
Marina SOLDATOVA
RUS
2:38.561
5.
5
28
Kristina MALAKHOVA
RUS
2:38.750
6.
6
48
Nadezhda RUMYANCEVA
RUS
2:45.108
Race 6, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Angelina TARASOVA
RUS
2:40.012
Q
2.
2
137
Ekaterina ULIANOVA
RUS
2:41.651
Q
3.
3
170
Tatiana KOBIZEVA
RUS
2:41.803
4.
4
22
Kseniia RASSKAZOVA
RUS
2:42.404
5.
5
31
Natalia PLUGINA
RUS
2:43.074
6.
6
62
Albina MANYAKINA
RUS
2:43.637
7.
7
92
Kapitalina BADIRKHANOVA
RUS
2:47.258
Race 7, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
100
Ekaterina RJABOVA
RUS
2:47.054
Q
2.
2
77
Yuliia BERESNEVA
RUS
2:47.136
Q
3.
3
94
Sofia ERUNOVA
RUS
2:49.094
4.
4
30
Viktoria DUDINA
RUS
2:50.326
5.
5
135
Valeriya TIMOFEYEVA
RUS
2:50.454
6.
6
23
Anastasia MAKAROVA
RUS
2:53.000
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters