Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP NO.2 - Moscow, Russia - 13-15 October 2017
Preliminaries 500 meter Men
16 Races (the best skater of each race qualifies for the Heats, total 32 skaters)
Race 43, Group 1 (1 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
69
Artem DERKACH
RUS
42.800
Q
2.
2
38
Vadim MUKHIN
RUS
43.229
3.
3
133
Mikhail RAKITIN
RUS
43.308
4.
4
17
Ivan FERAPONTOV
RUS
46.601
Race 44, Group 1 (2 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
103
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
44.800
Q
2.
2
5
Petr STOLYAROV
RUS
44.884
3.
3
97
Denis ZHIZHIKIN
RUS
44.917
4.
4
39
Dmitrii TIMONIN
RUS
46.921
Race 45, Group 1 (3 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
1
Timur ZAKHAROV
RUS
43.425
Q
2.
2
86
Danila VOLKOV
RUS
45.548
3.
3
41
Wjatscheslav SEMENOV
RUS
45.659
ADV
4
71
Semen ILINSKII
RUS
P
Race 46, Group 1 (4 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
9
Aleksey SIMAKIN
RUS
43.981
Q
2.
2
131
Ivan BELONOZHKIN
RUS
44.080
3.
3
99
Anton LAPSCHIN
RUS
46.058
4.
4
88
Dmitriy SMIRNOV
RUS
46.068
Race 47, Group 1 (5 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
80
Anton VORONIN
RUS
43.755
Q
2.
2
96
Daniil PISKUNOV
RUS
44.987
3.
3
42
Alexandr SAMUSENKO
RUS
45.286
4.
4
14
Fiodor STOLYAROV
RUS
52.815
Race 48, Group 1 (6 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
84
Daniil EIBOG
RUS
43.259
Q
2.
2
33
Kirill SHASHIN
RUS
44.055
3.
3
3
Aleksey TRENIN
RUS
45.332
4.
4
90
Anton SIMON
RUS
46.646
Race 49, Group 1 (7 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
81
Dmitrii DOKOLIN
RUS
44.162
Q
2.
2
132
Dimitriy KOVALEV
RUS
44.487
3.
3
40
Fiodor DORKIN
RUS
44.550
4.
4
16
Ruslan AVAZOV
RUS
48.212
Race 50, Group 1 (8 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
34
Andrey MIKHASIOV
RUS
42.620
Q
2.
2
75
Andrey POPOV
RUS
45.974
3.
3
98
Ilya FOMIN
RUS
47.152
4.
4
8
Nikita KARAVAYEV
RUS
48.664
Race 51, Group 1 (9 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
106
Vladislav YEMASCHEV
RUS
43.840
Q
2.
2
2
Sergey VOYNOV
RUS
43.928
3.
3
85
Andrey GROZIN
RUS
53.041
4.
4
37
Dmitriy KOTELNIKOV
RUS
53.201
Race 52, Group 1 (10 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
36
Daniil ZASOSOV
RUS
44.004
Q
2.
2
68
Mikhail KUZNETSOV
RUS
44.989
3.
3
4
Vladislav DOMCHEV
RUS
47.286
4.
4
61
Ivan SOMIK
RUS
1:04.033
Race 53, Group 1 (11 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
105
Andrej KOSOROTOV
RUS
44.272
Q
2.
2
10
Ilya DOMCHEV
RUS
45.423
3.
3
44
Maksim BARANOVSKIY
RUS
47.091
4
50
Dmitriy NAZAROV
RUS
P
Race 54, Group 1 (12 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
83
Nikita ZOLOTKOV
RUS
45.006
Q
2.
2
108
Nil KABIROV
RUS
45.130
3.
3
89
Ilya SCHERBAKOV
RUS
45.410
4.
4
12
Aleksey TALALAY
RUS
-
Race 55, Group 1 (13 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
35
Artem DENISOV
RUS
43.854
Q
2.
2
65
Aleksandr KAZANTSEV
RUS
44.590
3.
3
107
Maxim MIRONOV
RUS
44.808
4.
4
15
Dmitrii BELYAEV
RUS
52.721
Race 56, Group 1 (14 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
95
Valeriy FOMIN
RUS
43.295
Q
2.
2
102
Pavel MEDVEDEV
RUS
43.417
3.
3
7
Egor POKALO
RUS
44.919
4.
4
11
Denis NIKITIN
RUS
45.852
Race 57, Group 1 (15 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
104
Ivan ARTEMOV
RUS
44.557
Q
2.
2
110
Kirill VINOKUROV
RUS
44.639
3.
3
13
Nikita AFONICHEV
RUS
47.375
4.
4
87
Aleksei DUDIN
RUS
47.519
Race 58, Group 1 (16 of 16)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
130
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
45.371
Q
2.
2
6
Danil SERKEZ
RUS
46.385
3.
3
43
Daniil KRASNOKUTSKIY
RUS
46.417
4.
4
67
Mikhail NOVOZILOV
RUS
47.058
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters