Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
7TH EVO CUP - BIALYSTOK CUP - Bialystok, Poland - 17-19 November 2017
Heats 500 meter Junior D Girls
7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 18 skaters)
Race 178, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
228
Kseniya ADAMENKO
KYIV
51.415
Q
2.
2
187
Karolina SUHAK
UKSSB
53.386
Q
3.
3
39
Laura PETROVICA
SPARS
53.827
q
4.
4
199
Diana EKIMENKO
KAL
1:02.009
5
170
Oliwia MATOWICKA
UKSJB
DNS
6
102
Kamila SAGANEK
JUV
P
Race 179, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
40
Alina USATOVA
SPARS
50.503
Q
2.
2
185
Hanna ORZEPOWSKA
UKSSB
53.587
Q
3.
3
63
Martyna KUCHTA
GIZ
55.233
q
4.
4
100
Magdalena ORCIUCH
JUV
55.246
5.
5
168
Natalia SOBIESIAK
UKSJB
1:03.090
6.
6
149
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
1:03.485
Race 180, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
22
Ekaterina AVCHYNNIKOVA
ORS
52.292
Q
2.
2
165
Agnieszka BOGDANOWICZ
UKSJB
53.118
Q
3.
3
150
Katarzyna REINDL
ORZEL
54.776
q
4.
4
52
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:03.002
5.
5
186
Natalia SOBIESIAK
UKSSB
1:03.025
6.
6
99
Ewelina MACIEJEWSKA
JUV
1:30.842
Race 181, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
222
Myroslava SELIUKOVA
KHV
51.767
Q
2.
2
200
Kristina ZOTYCH
KAL
55.408
Q
3.
3
148
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
55.541
q
4.
4
167
Magda GRYGORUK
UKSJB
58.380
5.
5
171
Anika SEREDYNSKA
UKSJB
1:08.277
6.
6
98
Jagoda JAROCKA
JUV
-
Race 182, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
103
Natalia ZIELENKIEWICZ
JUV
53.294
Q
2.
2
198
Anastasiia BESPAMIATNOVA
KAL
53.323
Q
3.
3
38
Luiza Marta GALINA
SPARS
1:00.629
4.
4
166
Adrianna DAKOWICZ
UKSJB
1:01.449
5.
5
53
Indre MILAKNYTE
LTU
1:02.493
6.
6
143
Adrianna CARBONE
MOSIR
1:20.097
Race 183, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
214
Tamara TOKAROVA
PRE
55.521
Q
2.
2
229
Daria ARTEMENKO
KYIV
55.681
Q
3.
3
96
Oliwia BOBIER
JUV
58.240
4.
4
184
Olga GOSK
UKSSB
59.143
5.
5
164
Oliwia BIESIADA
UKSJB
1:15.417
6
37
Marija BORODOVSKA
SPARS
P
Race 184, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
101
Karolina PARCZEWSKA
JUV
54.254
Q
2.
2
36
Daniela ANIKEVICA
SPARS
54.597
Q
3.
3
169
Gabriela MACIEJEWSKA
UKSJB
57.814
4.
4
54
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
58.445
5.
5
97
Kinga CHILIMONIUK
JUV
1:14.726
6.
6
23
Palina BUHLAYEVA
ORS
-
ADV
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters