Events
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS RUSSIA - Kolomna, Russia - 21-24 December 2017
 
Quarter Finals 500 meter Ladies
 Race 50, Group 2     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1169 Anna MATVEEVA  RUS47.290
2.285 Liudmila KOZULINA  RUS47.605
3.322 Karina PAVLENKO  RUS47.661
425 Anastasia MAKAROVA  RUSDNS
 Race 51, Group 2     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1170 Yuliia BERESNEVA  RUS46.906
2.2164 Alena SHUGAROVA  RUS47.054
3.365 Natalia PLUGINA  RUS48.650
4.4148 Valeriya TIMOFEYEVA  RUS51.121
 Race 52, Group 2     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1162 Ekaterina ULIANOVA  RUS47.790
2.262 Olga BOKOVA  RUS47.905
3.364 Viktoria DUDINA  RUS48.075
4.4166 Kapitalina BADIRKHANOVA  RUS51.509
 Race 53, Group 2     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.126 Kseniia RASSKAZOVA  RUS47.871
2.2175 Adelina DOKOLINA  RUS48.209
3.3172 Anna ANDREYEVSKAYA  RUS49.740
4.483 Dariya KOMISSAROVA  RUS1:11.865
  4 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 54, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.188 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS45.244Q
2.2142 Sofia BOYTSOVA  RUS46.512 
3.370 Nadezhda RUMYANCEVA  RUS48.174
486 Anastasia MIGUNOVA  RUSDNS
 Race 55, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Emina MALAGICH  RUS44.777Q
2.268 Angelina TARASOVA  RUS44.825 
3.3143 Marina SEMENOVA  RUS48.635
4.487 Aleksandra IVANOVA  RUS1:01.968
 Race 56, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1144 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS45.729Q
2.284 Ekaterina RJABOVA  RUS46.936 
3.3149 Diana VOLITSEVA  RUS47.108
4.4173 Darya ROZMAHOVA  RUS48.229
 Race 57, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1178 Elena SEREGINA  RUS46.109Q
2.2168 Elizaveta KUZNETSOVA  RUS46.151 
3.382 Olga BELYAKOVA  RUS46.423
4.4145 Ekaterina DELYUKINA  RUS47.031


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Web-TV
Impakt Sport
Bioracer
Skate-Tec
Eraton
Engo
Kilimanjaro