Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL CHAMPIONSHIPS RUSSIA - Kolomna, Russia - 21-24 December 2017
Quarter Finals 1000 meter Men
Race 90, Group 2 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
253
Nikita BARTASCHUK
RUS
1:27.672
2.
2
248
Mikhail KUZNETSOV
RUS
1:29.036
3.
3
251
Mikhail RAKITIN
RUS
1:29.331
4.
4
218
Sergey VOYNOV
RUS
1:29.758
ADV
5
226
Vyacheslav KURGINYAN
RUS
P
Race 91, Group 2 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
258
Vladislav LAZAREV
RUS
1:29.228
2.
2
234
Daniil KRASNOKUTSKIY
RUS
1:29.520
3.
3
220
Petr STOLYAROV
RUS
1:29.810
4.
4
239
Pavel MEDVEDEV
RUS
1:29.967
5.
5
238
Denis ZHIZHIKIN
RUS
1:52.713
Race 92, Group 2 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
223
Egor POKALO
RUS
1:35.162
2.
2
227
Artem DENISOV
RUS
1:35.178
3.
3
242
Ivan ARTEMOV
RUS
1:35.219
4.
4
250
Ivan BELONOZHKIN
RUS
1:44.852
Race 93, Group 2 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
233
Pavel EVDOKIMOV
RUS
1:30.217
2.
2
241
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
1:30.273
3.
3
215
Dmitrii DOKOLIN
RUS
1:30.400
4.
4
219
Ilya DOMCHEV
RUS
1:31.678
4 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 94, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
244
Pavel SITNIKOV
RUS
1:37.017
Q
2.
2
252
Daniil EIBOG
RUS
1:37.076
3.
3
225
Vladimir GRIGOREV
RUS
1:37.115
4.
4
256
Nikita ZOLOTKOV
RUS
1:37.459
5.
5
246
Vladislav YEMASCHEV
RUS
1:38.268
Race 95, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
216
Artem KOZLOV
RUS
1:28.890
Q
2.
2
217
Timur ZAKHAROV
RUS
1:29.174
3.
3
230
Daniil ZASOSOV
RUS
1:30.871
4.
4
249
Artem DERKACH
RUS
1:31.307
Race 96, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
221
Konstantin IVLIEV
RUS
1:27.511
Q
2.
2
237
Valeriy FOMIN
RUS
1:27.568
3.
3
213
Anton VORONIN
RUS
1:27.662
4.
4
236
Andrey MIKHASIOV
RUS
1:27.735
Race 97, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
247
Sergei MILOVANOV
RUS
1:42.941
Q
2.
2
254
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
1:43.073
3.
3
243
Andrej KOSOROTOV
RUS
1:43.389
4.
4
235
Kirill SHASHIN
RUS
1:43.414
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters