Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OBERSTDORF SUMMERCAMP TROPHY - Oberstdorf, Germany - 7-8 August 2020
 
Heats 500 meter Junior C Boys
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 18 skaters)
 Race 131, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.451 Jacob OUWENEEL  IHCL48.753Q
2.5158 Jurre SYBRANDI  TRL49.217Q
3.1140 Jonas DE JONG  SVU49.675
4.266 Elliot BAKER  NIRC52.303
5.3124 Epke VAN BENTHUM  STB56.015
 Race 132, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4173 Miika KLEVSTUEN  OSK47.877Q
2.3156 Robin METZ  TRL51.265Q
3.1108 Xaver GROSS  SLI53.663
4.2187 Evan LEEUWIS  NSV-    
 Race 133, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1141 Asif MUHAMMAD  SVU46.870Q
2.2168 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT49.470Q
3.369 Freddie POLAK  NIRC52.394
4.533 Jarno MEIJER  GO59.808
5.4154 Mathys FABER  TRL-    
 Race 134, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4161 Noah VAN RIET  TRL46.023Q
2.153 Timo VALENTIJN  IHCL49.541Q
3.373 Max KLEINRENSINK  NSV52.059
4.27 Joseph ARMSTRONG  ALD-    
 Race 135, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3155 Rinze KOENEN  TRL47.955Q
2.199 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES48.109Q
3.454 Sarp VISSER  IHCL48.547
4.268 Arty CLAREY  NIRC49.689
 Race 136, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.257 Nick ENDEVELD  IJVZ47.399Q
2.3133 Larsen CASUBOLO  STKG47.974Q
3.4143 Leon VISSER  SVU48.176
4.582 Jimmy KIESGEN  LUX57.425
5.1175 Jakob JOAS  ECO1:01.841


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Web-TV
Bioracer
Kilimanjaro
Engo
Sebra Sports
Impakt Sport
Skate-Tec