Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP FINAL - Rybinsk, Russia - 25-27 January 2019
Heats 1500 meter Men
7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 18 skaters)
Race 8, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
87
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
2:28.900
Q
2.
2
68
Andrej KOSOROTOV
RUS
2:29.340
Q
3.
3
76
Nil KABIROV
RUS
2:29.630
4.
4
62
Fiodor DORKIN
RUS
-
5
63
Pavel EVDOKIMOV
RUS
P
6
77
Kirill VINOKUROV
RUS
P
Race 9, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
57
Andrey MIKHASIOV
RUS
2:28.710
Q
2.
2
70
Ivan ARTEMOV
RUS
2:29.300
Q
3.
3
55
Nikita AFONICHEV
RUS
2:31.210
4.
4
79
Mikhail NOVOZILOV
RUS
2:31.400
5.
5
75
Ivan SOMIK
RUS
2:33.430
6.
6
65
Alexandr SAMUSENKO
RUS
2:36.020
Race 10, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
59
Daniil ZASOSOV
RUS
2:30.520
Q
2.
2
85
Nikita BARTASCHUK
RUS
2:31.810
Q
3.
3
83
Dimitriy KOVALEV
RUS
2:32.080
4.
4
54
Petr STOLYAROV
RUS
2:32.270
5.
5
67
Denis ZHIZHIKIN
RUS
2:32.460
6.
6
72
Aleksei KHODUS
RUS
2:32.780
Race 11, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
58
Artem DENISOV
RUS
2:36.180
Q
2.
2
81
Artem DERKACH
RUS
2:36.400
Q
3.
3
61
Vadim MUKHIN
RUS
2:41.520
4.
4
73
Sergei RYATSEN
RUS
2:44.210
6
52
Egor POKALO
RUS
DNF
5
86
Dmitrii DOKOLIN
RUS
P
Race 12, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
88
Nikita ZOLOTKOV
RUS
2:28.810
Q
2.
2
80
Mikhail KUZNETSOV
RUS
2:29.240
Q
3.
3
51
Sergey VOYNOV
RUS
2:29.560
4.
4
82
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
2:32.050
5.
5
64
Egor MUKHANOV
RUS
2:42.870
6
74
Denis POPTCHUK
RUS
P
Race 13, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
50
Anton VORONIN
RUS
2:28.270
Q
2.
2
66
Valeriy FOMIN
RUS
2:28.490
Q
3.
3
84
Danila VOLKOV
RUS
2:31.600
4.
4
60
Mikhail RAKITIN
RUS
2:31.740
5.
5
69
Pavel MEDVEDEV
RUS
2:33.050
Race 14, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
Vladimir GRIGOREV
RUS
2:24.270
Q
2.
2
78
Viacheslav KARPOV
RUS
2:24.490
Q
3.
3
53
Denis NIKITIN
RUS
2:26.000
4.
4
89
Vladislav LAZAREV
RUS
2:28.460
5.
5
71
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
-
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters