Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-3 - Nagoya, Japan - 29 November-1 December 2019
 
Heats 1000 m Men
  9 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarterfinals, total 17 skaters)
 Race 9     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.24 Vladislav BYKANOV  ISR1:28.461Q
2.11 Tommaso DOTTI  ITA1:28.498q
3.180 Ryan PIVIROTTO  USA1:28.705
4.14 Kota KIKUCHI  JPN1:28.739
5.189 OLAH Bence  HUN1:29.485
 Race 10     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 HAN Tianyu  CHN1:27.885Q
2.187 Jordan PIERRE-GILLES  CAN1:28.044q
3.13 Yuri CONFORTOLA  ITA1:28.255
4.141 Andrew HEO  USA1:28.447
5.114 Mateusz KRZEMINSKI  POL1:31.103
 Race 11     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.57 PARK Jiwon  KOR1:26.471Q
2.35 Pavel SITNIKOV  RUS1:26.938q
3.140 Endijs VIGANTS  LAT1:31.575
4.51 Chun-Chieh LIN  TPE1:33.349
33 VARNYÚ Alex  HUNP
 Race 12     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 REN Ziwei  CHN1:31.671Q
2.176 Daniil EIBOG  RUS1:31.799 
3.70 Mersaid ZHAKSYBAEV  KAZ1:31.949
4.121 Peter MURPHY  LUX1:33.579
5.155 Matthias WOLFGANG  AUT1:33.918
 Race 13     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.59 LIU Shaoang  HUN1:28.810Q
2.191 PARK Seyeong  KOR1:28.989q
3.15 Adrian LÜDTKE  GER1:29.319
4.67 Abzal AZHGALIYEV  KAZ1:29.326
5.40 Reinis BERZINS  LAT1:31.423
 Race 14     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 WU Dajing  CHN1:28.457Q
2.101 Rafal ANIKIEJ  POL1:28.978q
3.68 Cédrik BLAIS  CAN1:49.658
4.22 Aaron TRAN  USA2:00.751
 Race 15     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.9 Steven DUBOIS  CAN1:29.778Q
2.16 Itzhak DE LAAT  NED1:30.002q
3.170 KIM Dagyeom  KOR1:30.783
4.184 Aleksandr ZHERMANAU  BLR1:32.445
5.159 Diané SELLIER  FRA-    
 Race 16     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.66 Yerkebulan SHAMUKHANOV  KAZ1:28.390Q
2.77 Daan BREEUWSMA  NED1:28.391q
3.46 Hyun Woo (Andy) JUNG  AUS1:28.904
4.90 Davide VISCARDI  ITA1:29.167
 Race 17     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3 Semen ELISTRATOV  RUS1:26.838Q
2.85 Quentin FERCOQ  FRA1:26.973q
3.164 Ibuki HAYASHI  JPN1:27.418
4.32 Dylan HOOGERWERF  NED1:27.904
5.43 Dimitar GEORGIEV  BUL-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Impakt Sport
Web-TV
Bioracer
Kilimanjaro
Engo